Hamáček udeřil z rádia: Trváme na Pochem

03.07.2018 17:33

Předseda ČSSD Jan Hamáček v úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu popsal, jak si představuje koaliční vládu šéfa ANO Andreje Babiše a sociálních demokratů s komunisty v zádech. Došlo i na Miroslava Pocheho (ČSSD), který prý nadále zůstává kandidátem ČSSD na ministra zahraničí.

Hamáček udeřil z rádia: Trváme na Pochem
Foto: Archiv JH
Popisek: Jan Hamáček (ČSSD), předseda Poslanecké sněmovny
reklama

Hned v úvodu pořadu Hamáček prohlásil, že europoslanec Miroslav Poche je nadále kandidátem sociální demokracie na ministra zahraničí. „Ano, stále platí usnesení předsednictva, které schválilo naše kandidáty do vlády. To usnesení bylo přijato ještě před referendem, takže členové ČSSD věděli, o čem hlasují,“ zdůraznil Hamáček.

Dočasný ústupek, že Hamáček řídí jak Ministerstvo vnitra, tak Ministerstvo zahraničí, vytvořil podle hosta prostor k řešení tohoto sporu. Strana prý o tomto ústupku věděla, věděli to prý i poslanci ČSSD. „Byl to způsob, jak umožnit jmenování vlády, protože kdyby nebyla vláda jmenována, tak by se ta politická krize přelila i přes prázdniny,“ zvedal varovně prst Hamáček.    

V tuto chvíli je prý situace taková, že koaliční smlouva zatím platí. Nejmenovat Pocheho se rozhodl prezident Miloš Zeman, který ale není jednou ze stran koaliční smlouvy.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

ČSSD prý teď díky tomu není v lehké situaci, ale v její prospěch prý mluví to, že se chová státotvorně. Na rozdíl od jiných stran. „Ta dohoda, kterou jsme dojednali, je podle mě důstojnou dohodou,“ zdůraznil předseda strany, který prý udělal všechno pro to, aby ČSSD mohla realizovat svůj politický program ve prospěch občanů.

Odmítal se jakkoli vyjadřovat k ministrům za hnutí ANO včetně ministryně spravedlnosti Taťány Malé, která je podezřelá z plagiátorství, s tím, že za ministry nese odpovědnost hnutí ANO a především Babiš jako předseda strany. „Ať si občané udělají obrázek sami,“ podotkl host.   

ČSSD teď bude muset dělat všechno pro to, aby kabinet fungoval. Nerýsoval bych tady nějaké černé scénáře,“ zdůraznil. V tuto chvíli má prý důvěru v to, že Babiš dodrží koaliční smlouvu, pod kterou se podepsal.

Kromě této dohody bude existovat toleranční patent mezi hnutím ANO a komunisty. ČSSD prý chce znát obsah tohoto patentu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vy jste zničili státní rozpočet! Fiala vytočil Hamáčka. A pak se jen smál pod rouškou

12:57 Vy jste zničili státní rozpočet! Fiala vytočil Hamáčka. A pak se jen smál pod rouškou

Hosty Partie Terezie Tománkové v televizi Prima byli ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a předseda OD…