Hlídací pes se pohrabal v majetku Andreje Babiše. Vypíchl hodinky a pozemky

06.01.2018 18:30

Předseda menšinové vlády hnutí ANO prý zchudl. Píše to alespoň server HlídacíPes.org, který se odvolává na mimořádné majetkové přiznání, které šéf vlády podal. Zchudl ovšem jen papírově. Svůj holding Agrofert převedl do svěřenského fondu, takže zisky Agrofertu nemusí do majetkového přiznání uvádět. Proto zchudl.

Hlídací pes se pohrabal v majetku Andreje Babiše. Vypíchl hodinky a pozemky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš
reklama

Díky tomu, že převedl holding Agrofert do svěřenského fondu, může Babiš v majetkovém přiznání tvrdit, že nevlastní žádná média. Před pár lety si sice koupil celé vydavatelství Mafra a tím i Lidové noviny a MF Dnes, ale ty jsou dnes odloženy právě ve svěřenském fondu.

„Andrej Babiš se přiznal k vlastnictví automobilu Audi A8 v hodnotě 3,6 milionu korun i k tomu, že zakoupil hodinky značky Vacheron Constantin v ceně 900 tisíc korun. Na svém účtu má k dispozici 43,2 milionu korun, dalších téměř 170 milionů korun zůstává Babišovi v pohledávkách. Ačkoliv v dotazníku není uvedeno, kdo konkrétně Babišovi dluží, z veřejně dostupných informací lze vyvozovat, že hlavním dlužníkem je jeho hnutí ANO,“ píše server.

Celý článek naleznete zde

Vedle toho na sebe Babiš prozradil, že má kapitálové životní pojištění, na kterém je uloženo více než 100 milionů korun. Ukázalo se také, že předseda vlády vlastní v Praze 24 pozemků, byt a vilu. Další čtyři nemovitosti vlastní v zahraničí. Z dluhopisů, které Babiš také drží pod svou kontrolou, vydělal za necelý rok přes 90 milionů korun. Tato čísla dokazují, že nový český předseda vlády opravdu je druhým nejbohatším Čechem. Za nákup korunových dluhopisů svého Agrofertu.

„Přes 1,5 milionu korun pak Babiš získal od státu jako vratku přeplatku na zálohách daně z příjmu,“ dodává pro dokreslení Babišovy ekonomické situace server.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hnus minulosti. A Poche. Pláč za Petříčka rázně přerušen

7:54 Hnus minulosti. A Poche. Pláč za Petříčka rázně přerušen

Po prohraném boji o předsednictví ČSSD se ministr Tomáš Petříček bude zřejmě poroučet i z funkce min…