Homosexuálové. Jurečka otočil a Okamura vybuchl: Kam vítr, tam plášť! Voliči, tak už jsme jediní...

21.09.2021 16:45 | Ze sítí

Předseda SPD Tomio Okamura kritizuje lídra KDU-ČSL Mariana Jurečku, který prý vyměnil křesťanské hodnoty za příležitost podílet se na vládě s Piráty. „Kvůli účasti ve vládě s neomarxisty je ochoten tolerovat manželství pro homosexuály. Tím se potvrzuje historie KDU-ČSL, která se dokázala spojit s kýmkoliv, jen aby se dostala k moci,“ má jasno Okamura.

Homosexuálové. Jurečka otočil a Okamura vybuchl: Kam vítr, tam plášť! Voliči, tak už jsme jediní...
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura na Českém jarmarku v Ostravě

Okamura ve svých pravidelných aktualitách na YouTube poukázal na rychlý názorový obrat Mariana Jurečky, který v pátek prohlásil, že nevstoupí do vlády, pokud by měla v programu manželství pro všechny. Jurečka ale hned v sobotu otočil s tím, že hlasování poslanců může být otevřené a on jen vyjádřil svůj názor.

„Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka a lidovci opustili křesťanské hodnoty. Kvůli účasti ve vládě s neomarxisty je ochoten tolerovat manželství pro homosexuály. Dosud byly v Poslanecké sněmovně pouze dvě strany, které říkaly, že manželství je svazek muže a ženy, nyní zbylo pouze SPD, protože lidovci toto vymění za účast ve vládě s Piráty,“ pustil se do Jurečky Okamura.

„Takže vidíte plastický charakter lidovců, kteří kvůli vládním korytům dokážou ustoupit od všeho. Tím se potvrzuje historie KDU-ČSL, která se dokázala spojit s kýmkoliv, jen aby se dostala k moci. Kam vítr, tam plášť,“ kritizuje lidovce Okamura.

Anketa

Je pro vás manželství homosexuálů důležité téma, podle kterého se bude rozhodovat ve volbách?

4%
hlasovalo: 26200 lidí
Okamura ve videu také hájí Jarmarky SPD, které byly kritizovány za účast velkých agrárních firem. „Včera jsem se musel opravdu zasmát. Protivlastenecké a zcela nedůvěryhodné Seznam zprávy a také Idnes a Lidovky už neví, jak pomluvit SPD. Protože nám stoupají preference, tak pořád dokola kritizují naše úspěšné Jarmarky SPD, na které chodí po celé republice tisíce spokojených lidí,“ spustil Okamura.

„Prý je špatně, že tam potraviny prodávají velcí čeští producenti. A co je na tom špatně? Od počátku říkáme, že tam budou za tyto levné ceny prodávat čeští producenti kvalitní české potraviny. Nikdy jsme neříkali, že tam budou pouze malí farmáři nebo sedláci. A nikomu z dodavatelů jsme za účast na našem jarmarku nic neslíbili,“ pokračoval Okamura s tím, že podle jeho informací prodávají za stejné ceny, za jaké prodávají do supermarketů. „Takže na tom zaprvé normálně vydělávají a zadruhé to ukazuje na nehorázné marže hypermarketů,“ dodal Okamura.

SPD podle něj chce poukázat na to, že ještě v 90. letech byla Česká republika potravinově soběstačnou zemí, co se týká základních potravin, které lze produkovat na území České republiky. „Ale dotační politika EU zničila naše zemědělství, takže dnes se na úrodné půdě místo mrkve nebo brambor staví solární elektrárny nebo se tam pěstuje řepka,“ hřímal Okamura.

„A na to my chceme upozornit, že bychom se mohli vrátit zase zpátky k potravinové soběstačnosti. Navíc by to i snížilo ceny potravin, je to protiinflační opatření. Takže toto jsou pouze pomluvy od médií, která nechtějí, abychom byli svobodní a měli levné potraviny. Máme tři týdny do voleb a ty pomluvy budou pokračovat dál, všechny ty Deníky N, Respekty a Reflexy už připravují další. Ale my to ustojíme, preference stoupají, my to vždycky vysvětlíme na sociálních sítích a řekneme, jak je to ve skutečnosti,“ prohlásil již s klidem šéf SPD.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Poté Okamura přešel k dalšímu tématu, kterým je požadavek na vládu, aby uznávala protilátky proti covidu. „S tím tématem jsme v létě přišli jako první a chceme, aby to uznávání protilátek bylo možností prokazování bezinfekčnosti. Donutit lidi s protilátkami k očkování může ohrožovat jejich život, takže to vládní tlačení na očkování musíme absolutně odmítnout. Já protilátky mám a mně moje doktorka očkování nedoporučila, protože už bych těch protilátek měl moc velké množství. Chceme proto, aby se protilátky uznávaly, třeba pomocí testů protilátek, jako tomu je v Rakousku,“ vysvětloval postoje SPD Okamura.

„A na závěr musíme vyjádřit znepokojení nad délkou a závěry vyšetřování ekologické havárie na řece Bečvě. Viníci musí být potrestání, protože při této ekologické katastrofě došlo k úhynu všeho živého v délce 40 kilometrů. My jsme podpořili vznik Sněmovní vyšetřovací komise, která celý případ zanalyzuje, aby se již do budoucna nic podobného neopakovalo,“ pronesl Okamura k případu, který je stále plný nejasností.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Za jak dlouho budou „koncentráky pro infikované“? Buďte neposlušní, vyzývá politik

7:31 Za jak dlouho budou „koncentráky pro infikované“? Buďte neposlušní, vyzývá politik

„Buďte neposlušní,“ vyzývá veřejnost proti respektování protikoronavirových restrikcí místopředseda …