Horáček promluvil znovu ke své kandidatuře na Hrad. A tvrdě zpražil Zemana, Klause, ale i Havla

03.05.2016 20:35

Spisovatel, textař i antropolog Michal Horáček znovu naznačil, že se zřejmě pustí do boje o Hrad v roce 2018. V rozhovoru pro TN.cz mimo jiné konstatoval, že se všichni tři naši prezidenti – tedy Václav Havel, Václav Klaus i Miloš Zeman – dopustili během svého úřadování ve funkci chyb, které České republice neprospěly.

Horáček promluvil znovu ke své kandidatuře na Hrad. A tvrdě zpražil Zemana, Klause, ale i Havla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Textař Michal Horáček

Nikoli poprvé Horáček konstatoval, že nevylučuje svou možnou prezidentskou kandidaturu v roce 2018. Rád by to vymyslel tak, aby České republice prospěl co nejvíce. Má to ale jeden háček. Manželka textaře pracuje pro kanál HBO a ve smlouvě se zavázala, že se nijak nebude projevovat v politice. Tento televizní kanál zkrátka nechce s politikou nic mít.

Textař je také trochu zklamaný z toho, co se dnes děje s českou společností. Lidé jsou dnes často zlí, a přitom k tomu podle možného prezidentského kandidáta nemají důvod. „Současná politická situace je taková, že z nás vytahuje to nejhorší,“ posteskl si.

Nevyhnul se přitom ani uprchlické krizi. Jako největší problém EU teď vnímá obrovské množství lidí, kteří se valí do Evropy. A tento problém podle jeho názoru bohužel nikdo neřeší. Problém je v lidech, kteří na Blízkém východě i jinde ve světě přesvědčují jiné, aby prodali vše, co mají, a vydali se naslepo do Evropy. „Všichni řešíme následky, je třeba udeřit jinde!“ varoval.

Nakonec se vyjádřil i ke své představě výkonu prezidentské funkce. Vzhledem k tomu, že prezident v našem ústavním pořádku nemá roli zákonodárce, je jeho úlohou zákony naplňovat, nikoli je vymýšlet nebo rušit. Dosavadní čeští prezidenti tento rámec překračovali, protože měli a mají určité mocenské ambice. „Všichni tři polistopadoví prezidenti to nezvládli dobře,“ shrnul.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

19:39 Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

Na výstavě Zahrada Čech, kam se premiér Babiš neohlášený zajal podívat minulý pátek, jej pronásledov…