Horáček promluvil znovu ke své kandidatuře na Hrad. A tvrdě zpražil Zemana, Klause, ale i Havla

03.05.2016 20:35

Spisovatel, textař i antropolog Michal Horáček znovu naznačil, že se zřejmě pustí do boje o Hrad v roce 2018. V rozhovoru pro TN.cz mimo jiné konstatoval, že se všichni tři naši prezidenti – tedy Václav Havel, Václav Klaus i Miloš Zeman – dopustili během svého úřadování ve funkci chyb, které České republice neprospěly.

Horáček promluvil znovu ke své kandidatuře na Hrad. A tvrdě zpražil Zemana, Klause, ale i Havla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Textař Michal Horáček

Nikoli poprvé Horáček konstatoval, že nevylučuje svou možnou prezidentskou kandidaturu v roce 2018. Rád by to vymyslel tak, aby České republice prospěl co nejvíce. Má to ale jeden háček. Manželka textaře pracuje pro kanál HBO a ve smlouvě se zavázala, že se nijak nebude projevovat v politice. Tento televizní kanál zkrátka nechce s politikou nic mít.

Textař je také trochu zklamaný z toho, co se dnes děje s českou společností. Lidé jsou dnes často zlí, a přitom k tomu podle možného prezidentského kandidáta nemají důvod. „Současná politická situace je taková, že z nás vytahuje to nejhorší,“ posteskl si.

Nevyhnul se přitom ani uprchlické krizi. Jako největší problém EU teď vnímá obrovské množství lidí, kteří se valí do Evropy. A tento problém podle jeho názoru bohužel nikdo neřeší. Problém je v lidech, kteří na Blízkém východě i jinde ve světě přesvědčují jiné, aby prodali vše, co mají, a vydali se naslepo do Evropy. „Všichni řešíme následky, je třeba udeřit jinde!“ varoval.

Nakonec se vyjádřil i ke své představě výkonu prezidentské funkce. Vzhledem k tomu, že prezident v našem ústavním pořádku nemá roli zákonodárce, je jeho úlohou zákony naplňovat, nikoli je vymýšlet nebo rušit. Dosavadní čeští prezidenti tento rámec překračovali, protože měli a mají určité mocenské ambice. „Všichni tři polistopadoví prezidenti to nezvládli dobře,“ shrnul.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Objevili jsme další peníze Bartoškovi: Na festival do Varů míří miliony z kraje. Asi za to bude stánek v luxusním hotelu

13:10 Objevili jsme další peníze Bartoškovi: Na festival do Varů míří miliony z kraje. Asi za to bude stánek v luxusním hotelu

ParlamentníListy.cz se zřejmě jako jediné médium snaží pečlivě mapovat finanční prostředky, které ka…