Inzerát „Stop imigrantům a Drahošovi“ je v pořádku. Analytik Kotrba vstupuje do zuřící debaty

20.01.2018 10:21

Inzerát, který do novin zadal spolek Přátelé Miloše Zemana, je v pořádku a hesla na něm umístěná dávají smysl. Do debaty, kterou rozpoutal regionální Deník a jeho šéfredaktor, se zapojil mediální analytik Štěpán Kotrba. Na hesle „stop imigrantům, stop Drahošovi“ podle něho není nic špatného.

Inzerát „Stop imigrantům a Drahošovi“ je v pořádku. Analytik Kotrba vstupuje do zuřící debaty
Foto: Facebook
Popisek: Inzerát, který zadal do novin spolek Přátelé Miloše Zemana

Před pár dny se podařilo rozpoutat přestřelku v médiích a na sociálních sítích šéfredaktorovi Deníku, který na své twitterovém účtu s velmi kritickým komentářem uveřejnil podobu inzerátu, který podporuje prezidenta Miloše Zemana.

Daný inzerát měl vyjít a také vyšel v novinách následný den a Deník na stránku, kde byl umístěn, přidal článek, který podobnou praxi kritizoval. Pokračoval v tom i druhý den.

Na sociálních se k tomu objevovaly komentáře jako „hnus“, „špinavá antikampan“ apod. Jenže podle Štěpána Kotrby na tom nic nepřípustného není, naopak všechna hesla z inzerátu dávají smysl.

„No nevím, neměl-li by Miloš Zeman započítat angažovanost redakce Deníku do nákladů jako celostránkovou inzerci. Donutil totiž milion čtenářů přemýšlet nad obsahem původního inzerátu,“ napsal v úvodu svého komentáře na sociální síti Kotrba.

S heslem „stop imigrantům“ totiž podle něho v určité podobě podle všech průzkumů souhlasí 70 procent českých občanů. „Stop Drahošovi – no co čekáte od příznivců jeho protikandidáta jiného? Konstatování konformní s vedením slušné kampaně. Tato země je naše. To je konstatování téměř ústavní. Protože pokud by to tak nebylo, nemělo by občanství tohoto státu žádnou cenu. A to konstatování souvisí s tím, budou-li v této zemi určovat pravidla unijní poskoci či ekonomičtí uprchlíci. A pokud ‚Volte Zemana‘ říká Putin i Si Ťin-pching, nevadí mi ani, pokud by Miloše Zemana doporučoval herec Vladimír Brabec či Přátelé Miloše,“ konstatoval.

reklama

autor: Radim Panenka

Kolář

Není Kolář tak trochu druhý Mynář? A řídíte svůj tým vy nebo oni ovládají vás? Z toho, co čtu se přikláním spíš k druhé variantě. Obecně mi taky přijde, že jste dost nerozhodný a málo důrazný. Třeba když s nějakým zákonem nesouhlasíte, tak ho ale stejně ve výsledku podpoříte

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

4800 Kč za dva kusy, u nás 5000 za jeden. Polsko útočí na Čechy

9:28 4800 Kč za dva kusy, u nás 5000 za jeden. Polsko útočí na Čechy

Poté, co Češi začali jezdit na levné nákupy do Polska, se polské laciné zboží přiblížilo až k nim. P…