Jaroslav Foldyna zauvažoval nahlas o odchodu ČSSD z vlády

14.11.2018 20:11

Přežije vláda Andreje Babiše (ANO)? Ještě v úterý večer se zdálo, že bude záležet především na chuti ČSSD a komunistů podpořit předsedu vlády při hlasování o nedůvěře, po které volají pravicová opozice, Piráti a Tomio Okamura (SPD). Jenže Okamura učinil vlastní politický tah, kterým pozici ČSSD oslabil. Místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna má za to, že by dnes sociální demokracii možná bylo lépe mimo Babišovu vládu.

Jaroslav Foldyna zauvažoval nahlas o odchodu ČSSD z vlády
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Jaroslav Foldyna

Když se zdálo, že v jednom šiku stojí proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) poslanci ODS, Piráti, KDU-ČSL, STAN, TOP 09, a dokonce i Tomio Okamura (SPD), cena koaliční sociální demokracie Jana Hamáčka a komunistů rostla. Tyto dvě strany drží Babiše u moci a zdálo se, že se bez nich současný šéf hnutí ANO neobejde.  

Server Deníku N tvrdí, že takto posílení sociální demokraté přišli s požadavkem, že Andrej Babiš nemá stát v čele vlády, dokud se nevyřeší kauza Čapí hnízdo. „Osobně si stojím velmi silně za tím, co pan Hamáček udělal a řekl. To znamená, že s panem premiérem jednal, aby vláda mohla fungovat, ale ten, kdo je v jejím vedení, si vyřešil nějaké věci,“ sdělil deníku sociální demokrat Petr Dolínek.

Jenže ve středu ráno se situace změnila. Za premiérem přispěchal již zmíněný předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura a podle všeho Babišovi navrhl, že napomůže tomu, aby se udržel u moci výměnou za to, že se přikloní k programovým prioritám SPD.

Tím ČSSD poněkud oslabila. Musí počítat s tím, že kabinet bude fungovat i bez ní. Místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna v tom však nevidí až takový problém. „Nahradila by nás SPD. ČSSD by to určitě neuškodilo,“ zdůraznil. „Okamura si hledá cestu, jak se k tomu dostat poté, co se včera s ostatními vyfotil, že by hlasoval pro pád vlády. Je to trochu úsměvné ze strany Tomia Okamury, nicméně je to logické. Možná, že i pro ČSSD by to bylo jedno z lepších řešení,“ dodal ještě Foldyna.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čaputová... mladá, krásná... hehehe... zdravá! Hihihihi... My chcem´ změnu, víte... Šíp se ve Všechnopárty otevřeně navážel do Zemana a publikum bylo v transu. Zato slovenský host, herec Kňažko...

9:52 Čaputová... mladá, krásná... hehehe... zdravá! Hihihihi... My chcem´ změnu, víte... Šíp se ve Všechnopárty otevřeně navážel do Zemana a publikum bylo v transu. Zato slovenský host, herec Kňažko...

Prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček se pořádně rozpálil nad obsahem zábavného pořadu České televize. Ve…