Jiří Mádl se vysmál Okamurovi

15.02.2018 9:48

Režisér a herec Jiří Mádl se na svém facebookovém profilu vysmál lídrovi SPD Tomio Okamurovi. Ten totiž ve vysílání České televize navrhl, že by zavedl významný den všech obětí holokaustu. Takový svátek však existuje již od roku 2003.

Jiří Mádl se vysmál Okamurovi
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Jiří Mádl
reklama

„To je král! Já bych navrhnul udělat nějakej křesťanskej svátek narození Ježíše Krista. Někdy třeba tak tejden před koncem roku. Co myslíte? Pojďme se na tom shodnout v referendu,“ napsal Mádl na svém facebookovém profilu.

Anketa

Kdyby Markéta Šichtařová kandidovala v příštích prezidentských volbách, volili byste ji?

hlasovalo: 7649 lidí

Naposledy se Mádl vyjádřil k prezidentským volbám, kdy před prvním kolem podpořil Pavla Fischera. V novinovém rozhovoru to doplnil obsáhlou politickou analýzou, ve které se zděsil nad tím, jak málo lidí volilo v parlamentních volbách Zelené a vyzval k okamžitému zablokování „všech serverů, šířících lži“ a zejména těch, které jsou placené z Ruska. Navíc všechny vyzval, aby podporovali veřejnoprávní média. „Veřejnoprávní média, která jsou na takové úrovni, jako je máme my v Česku, jsou naše poslední záchrana. Jestli přijdeme o ně, bude to skutečný konec,“ burcoval.

Mezi oběma koly prezidentské volby se pak Mádl vrhl do horečné aktivity na sociálních sítích, kde sdílel kdeco, od analýzy Evropských hodnot po komentář Alexandra Mitrofanova, že Zeman klidně může na Vysočinu a stát se nezhroutí.

Když přišly výsledky, vyslovil se přímo. „Buďme pozitivní. Nechme ho dokouřit pohanku a mysleme na to, jak se navrátit zpět na naši cestu. Možná to nebude až za 5 let,“ věří.

Hlavně je podle něj důležité, aby se lidé nenechali rozdělit. „Rozděluje nás jen ten, komu se to hodí,“ vzkázal přes sociální sítě.

A kdo je tím, kdo rozděluje? Podle Mádla je to jednoznačně vítěz prezidentských voleb. „Teď mu to vyšlo. Škoda,“ zalitoval.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Otřes v živém vstupu: Vyklouzla pravda o viru v Karviné. Redaktor koukal. A včera v TV taky „zásah“

13:46 Otřes v živém vstupu: Vyklouzla pravda o viru v Karviné. Redaktor koukal. A včera v TV taky „zásah“

Karvinsko a odhalený počet případů koronaviru v něm budí strach nejen v Česku, ale i v zahraničí, na…