Joe, co se s tebou stalo? Amerikou se šíří video s kandidátem Bidenem, který je hodně mimo

10.08.2020 18:47

Na sociálních sítích se šíří videa upozorňující na nelichotivé momenty demokratického kandidáta na prezidenta Spojených států Joea Bidena. Záběry, na nichž kandidát těžce hledá slova a má problém udržet myšlenku, zveřejnila i samotná Republikánská strana. „Nesouvislý. Neschopný. Nevhodný k tomu, aby vedl. Co se s Joem Bidenem stalo?“ tážou se republikáni a ukazují stopáž, která porovnává, jak oproti nynějšku Biden před více než deseti lety ještě čile debatoval. Otázky ohledně aktuálního zdravotního stavu Bidena vyvolávají hned mnohá jeho vystoupení z poslední doby.

Joe, co se s tebou stalo? Amerikou se šíří video s kandidátem Bidenem, který je hodně mimo
Foto: repro Youtube
Popisek: Joe Biden

Anketa

Obáváte se dalšího vývoje situace kolem nemoci COVID-19?

53%
hlasovalo: 7767 lidí
Na videu lze spatřit demokratického prezidentského lídra v roce 2008, jak zvládá čile debatovat a sdělovat své myšlenky a pak v roce letošním, kde jsou již vyjadřovací schopnosti Bidena značně horší.

Pasáže z Bidenovi prezidentské kampaně a z rozhovorů s ním pak ukazují chvíle, kdy Trumpův protikandidát těžce hledá slova či zvládá jen s obtížemi udržet myšlenku.

„A s… s... já nevím…“ zní například od Bidena v jedné z pasáží zachycující jeho zmatené přemítání na mítinku. V další části pak hovoří o druhé světové válce a prezidentu Rooseveltovi, avšak opět těžce hledá myšlenku a po každém dalším slově od něj k moderátoru zazní: „Však vy víte.“

„Nesouvislý. Neschopný. Nevhodný k tomu, aby vedl. Co se s Joem Bidenem stalo?“ zní z republikánského příspěvku u videa.

Pasáže, kde je Biden zmatený a těžko hledá slova či zaměňuje, pak ani nemuseli editoři hledat příliš těžko. V poslední době se internetem šíří hned několik Bidenových vystoupení, které demokratického kandidáta ukazují v pro něho nepříliš lichotivých situacích.

Velké pozornosti se kupříkladu těší únorové video, kde Biden promlouvá k davu v Jižní Karolíně a tvrdí o sobě, že kandiduje do senátu.

Či video, které ukazuje hned několik jeho podobných přešlapů.

„Chudé děti jsou stejně talentované jako ty bílé,“ vyskytuje se například dnes již známý výrok. Prý však chtěl říct, že chudé děti jsou stejně talentované jako ty bohaté. „Vybíráme si vědu nad fikcí, vybíráme si pravdu nad fakty,“ pronesl v další části videa. „Zamyslete se nad tím. Považujeme tyto pravdy za samozřejmé. Všichni muži a všechny ženy jsou stvořené… Však vy víte kým,“ ztratil Biden nit. Zřejmě chtěl říct, že všechny lidské bytosti jsou stvořeny od Boha, vypadá to tedy, že mu z mysli vypadlo slovo Bůh.

Není to vše, co Biden řekl ve vztahu k dětem. „Měl jsem chlupy na nohách, které se měnily, které, které, které se měnily, na oh, oh, oh, blond… na sluníčku. A děti přibíhaly a přicházely na bazén a drbaly mi nohu až dolů, aby se chlupy narovnaly a pozorovaly, jak se znovu postaví. Dívaly se na ně. Takže jsem se dozvěděl o švábech, dozvěděl jsem se o dětech, které mi skákaly na klíně. A já miluji, když mi děti skákají na klíně,“ pochlubil se svou historkou Biden v hloučku dětí.

Jindy má jen problém se jmény. „Máte lidi jako Margaret tlustá… Omluvte mě, máte lidi jako bývalá kancléřka a šéfka strany v Německu,“ pověděl možný budoucí prezident Ameriky. Jestliže mluvil o kancléřce Německa, tak měl zřejmě na mysli Angelu Merkelovou, ovšem z počátku to vypadalo, že mluví o Margaret Thatcher, bývalé premiérce Spojeného království.

Nevyznamenal se ani ve vztahu ke svým sympatizantům. Když na jednom ze záběrů dostal otázku, proč by voliči měli věřit, že zrovna on vyhraje volby. „Byl jsem na předvolební poradě politických lídrů demokratů. Byla jste tam někdy?“ zeptal se Biden ženy s transparentem propagujícím Bidena na prezidenta. Ta souhlasně kývala hlavou. Biden jí však nevěřil. „Ne, nebyla jste. Jste lhářka s tváří psa,“ pověděl jí.

Republikáni si ze stavu Bidena dělají vtipné spoty již několik měsíců. Minulý měsíc na sociální sítě umístili video, na němž zazní: „Jsou tři ráno a vaše děti bezpečně spí. Ale najednou se Bílým domem rozezní telefon. Něco se děje ve světě. Váš hlas rozhodne, kdo na tento telefonát odpoví.“ V tom se v záběru objeví Biden a rozhodně praví: „Ehm... Ehm.. hmm… nevím... s... s... nevím…“

Dříve se již do svého protikandidáta obul i sám Trump, když na sklonku června na sociální síti Twitter v komentáři o svém protikandidátovi referoval jakožto o spáči a psal o něm, že má nízkou úroveň inteligence.

„Vaše tichá většina je živá a dobrá! Volby vyhrajeme s přehledem. Nikdo nechce ve vedení země osobu s nízkou inteligencí a spící Joe (Biden) zcela určitě osoba s nízkým IQ je,“ napsal Trump.

Později též sdílel video, kde k němu Biden promlouvá. Biden na něm se spací čepičkou říká: „Pane prezidente, probuďte se, musí se toho mnoho udělat.“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

Vaše návštěvy škol

Vážená paní Pekarová, mám dotaz ohledně Vašich besed na středních školách. 1. Proč setkání organizujete v rámci školní výuky? Proč to není v pozdních odpoledních hodinách, např. od 17:00 h, kdy už všem žákům vyučování končí. (Např. Střední odborná škola pro administrativu EU, kde to do rozvrhu žák...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš premiér a Okamura ministr zahraničí. Co byste dělali? V prezidentské debatě, bez Babiše, zavládl děs

20:38 Babiš premiér a Okamura ministr zahraničí. Co byste dělali? V prezidentské debatě, bez Babiše, zavládl děs

Pánové Petr Pavel, Marek Hilšer, Josef Středula, Pavel Fischer a Marek Hilšer se sešli na další prez…