Jóóóóóóhóóó, smál se černoch do mobilu, když nahrával, jak kumpáni bijí mladou holku. Co udělali její spolužáci? Radši se podívejte sami

11. 8. 2020 17:10

Internet poslední týdny zaplavují videa až nepochopitelného násilí. Převažující prvek je na první pohled zřejmý. Tmaví mladíci napadají lidi v Německu, Itálii, Francii. Většinou bez jakékoli zpětné reakce. V Americe pro změnu ze strany národnostních menšin dochází k rabování za bílého dne. ParlamentníListy.cz protentokrát narazily na video, jehož přesné stáří nelze určit, ale které výše uvedená slova podtrhuje.

Jóóóóóóhóóó, smál se černoch do mobilu, když nahrával, jak kumpáni bijí mladou holku. Co udělali její spolužáci? Radši se podívejte sami
Foto: repro FB, tan
Popisek: Z profilu Tomio Okamury: „Imigrant napadl ženu. Na takový Západ patřit nechci. Stop imigraci, stop násilí!"

Anketa

Zaslouží si zesnulý Miloš Jakeš úctu?

82%
18%
hlasovalo: 12081 lidí
Záznam je velmi krátký, trvá šestnáct vteřin. Jeho vypovídající hodnota je ovšem dostatečná. Video pořídil černoch, s největší pravděpodobností ve Francii a zcela určitě už na začátku věděl, co se stane.

V záběru nejprve vidíme několik dívek ve věku kolem osmnácti let. Snaží se projít kolem dalšího mladíka tmavé pleti, který se jim ovšem postavil do cesty. Po jedné z dívek chce zřejmě mobil, jelikož má nataženou ruku. Dívka nic neříká, neprovokuje, mlčky se jej snaží obejít. A potom?

Rána pěstí do obličeje.

Nato se na scéně objevuje další černoch. Prchající dívku rychlými kroky dožene a nohou ji sráží k zemi. Je možné, že do ní i kopne. Celé absurdní drama sleduje minimálně pět lidí. Nezasáhne ani jeden. Korunu všemu nasazuje autor videa, který tuhle "férovku" natáčí. Se smíchem otáčí mobilní aparát na svůj obličej a cosi francouzsky komentuje. Tím to celé skončí.

Video se na sociální síti Facebook objevilo na konci července, od té doby jej komentářem doprovodilo několik tisíc uživatelů.

„Tyto osoby bohužel vědí, že si v západní Evropě už mohou dovolit beztrestně naprosto všechno! Tohle v naší milované zemi nesmíme NIKDY dopustit,“ stojí v diskuzi pod videem. Není to ojedinělý názor. „Ty nás obohatili násilím, vraždami,“ myslí si jiný diskutující. A přidává se další: „Jedině SPD může zakročit, protože to, co je teď u moci, neudělá nic, vůbec nic. Mám pocit, že i kdyby se jednalo o jejich dcery nebo ženy, tak by stejně nic neudělali, protože jsou to zbabělci.“

„Však tady přišli, aby zničili naši kulturu, finančně nás zruinovali a celkově zničili Evropu. Nejhorší na tom je, že jim všichni ustupují, jak vlády, policie, armáda, vždyť nás přišli zničit v přímém přenosu a všichni dělají, že tak je to správně.“

„To je neuvěřitelné, nepracují, a ještě napadají veřejně lidi bez trestu. To abychom se báli o život. Kam ta doba spěje. Žádná spravedlnost pro lidi, co pracují, platí vše, jak mají. Asi si udělám zbrojní průkaz,“ přidává další diskutující.

Aby toho nebylo v zemi galského kohouta málo, tak masivní násilí a nepokoje se v poslední době nevyhnuly ani Francii. Tentokrát ovšem nejde o protesty Black Lives Matter, ale o válku Arabů s Čečenci. Město Dijon si zažilo „Divoký západ“, jak uvedla Macronova soupeřka v prezidentském klání Marine Le Penová. A hlasy se ozvaly i z Česka. „Radši snesu na chvilku Babiše než snášet stále častěji kdekoliv jinde tohle,“ prohlásil bývalý politik TOP 09.

Anketa

Podporujete záměr EU, aby muž musel být dva měsíce povinně na rodičovské dovolené (Jinak by se zkrátila doba čerpání) ?

hlasovalo: 9474 lidí
Centrem ozbrojených střetů se stal Dijon, město proslulé svou hořčicí. Jak uvedlo Echo, násilné střety začaly poté, co místní čečenská komunita uvedla, že na jednoho z jejích členů, 16letého mladíka, zaútočil drogový dealer. Čečenci se poté vydali na trestnou výpravu a o víkendu už ve čtvrti rostly barikády a hořela auta. Policie se podle dostupných informací držela zpátky a zatkla jen čtyři osoby, všichni mají statut uprchlíků, a poslala na místo posily.

Doplňme také, že nedávný požár katedrály ve francouzském Nantes byl založen úmyslně imigrantem z Afriky. Muž ze Rwandy se k činu přiznal. Podle francouzských médií založil požár proto, že mu nebylo prodlouženo vízum. Ještě předtím přitom nový francouzský ministr vnitra ujišťoval, že se katedrála nejspíš rozhořela náhodou.

„Určitě jste si všimli, že v poslední době se v Praze žije naprosto bombasticky. Na silnicích a na křižovatkách se zjevilo mystický abstraktní umění, semafory blikají víc červeně, do centra se vracej dopravní zácpy a konečně je v Praze víc místa pro sousedský setkávání, který nám tady tak chybělo, a toho místa je víc než sousedů,“ poznamenal Daniel Vávra ironicky v půlce června. Nyní chce nově zvolená starostka Paříže z hlavního města Francie vytvořit město nesčetného množství sousedských čtvrtí, kde „vše, co potřebujete, najdete do 15 minut od domova“. V rámci svého plánu počítá s uzavřením 72 procent parkovacích míst na ulici. Šedesát tisíc parkovacích míst má tak být nahrazeno cyklostezkami a místem pro chodce.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Umělec Šporcl sestřelil Zemana. Zahrát mu? To nevím. Ještě že už vyznamenání mám z dřívějška

22:25 Umělec Šporcl sestřelil Zemana. Zahrát mu? To nevím. Ještě že už vyznamenání mám z dřívějška

Český houslový virtuoz Pavel Šporcl byl hostem v pořadu Interview na ČT24, kde komentoval aktuální s…