Kalousek se nikdy nedozví, kdo ho špehoval na tenise

19. 7. 2011 15:53

Policie odložila případ odposlechového zařízení v tenisovém areálu na pražské Štvanici. "Štěnici" tam objevili v únoru. Kdo ji nainstaloval do prostor, kde se zdržuje například ministr financí Miroslav Kalousek či expremiér Mirek Topolánek, se tak zřejmě nikdo nikdy nedoví.

Kalousek se nikdy nedozví, kdo ho špehoval na tenise

"Dostali jsme vyrozumění o odložení případu," řekl serveru Aktuálně.cz právník Richard Maleček, který pracuje pro šéfa tenisového svazu Ivo Kaderku.

Štěnice byla namontovaná v regenerační místnosti, kam hráči tenisu chodí odpočívat. V únoru ji objevili příslušníci ostrahy areálu.

Více: Kaderku odposlouchávali. Možná i kvůli Topolánkovi

Právě ostraha se ocitla v podezření jako první, tamní prostory totiž hlídá v poslední době ze všech stran kritizovaná bezpečnostní agentura ABL, která patří rodině exministra dopravy Víta Bárty. "Stoprocentně s tím nemají nic společného," vyvrací podezření sám Kaderka.

Zařízení našli a odmontovali, policie tak přijela k hotové věci. "Policie po příjezdu na místo opravdu zajistila již odmontované zařízení," potvrdila policejní mluvčí Andrea Zoulová. Zařízení bylo nicméně funkční a člověk, který ho instaloval, se o něj průběžně staral, musel mít tedy do areálu přístup.

Spekulovalo se rovněž, že za štěnicí stojí někdo ze Sazky, v únoru totiž firmou zmítal krach nejsilněji a Kaderka jakožto zástupce jednoho z akcionářů a navíc rival tehdejšího šéfa firmy Aleše Hušáka, byl beze sporu atraktivní zdroj informací zevnitř.

"Policie danou věc rozsáhle vyšetřovala, do současné doby se nepodařilo zjistit konkrétní osobu, která do daného prostoru zařízení namontovala," uzavřela mluvčí Zoulová. Kdo odposlouchával, může být v klidu - nepřišlo se na něj.

Čtěte:

Tlustému dali ke kávě "štěnici". Ve stejné kavárně, kde nahráli Kočí

Kdo Kočí nainstaloval štěnici? Policie netuší a případ odkládá

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zrušte poplatky pro ČT, udeřil prezident Zeman. A vyslal varování EU

4:42 Zrušte poplatky pro ČT, udeřil prezident Zeman. A vyslal varování EU

Z PROFILU Prezident Miloš Zeman opět zodpověděl dotazy, které mu přímo položili čtenáři Parlamentníc…