Kamery pryč, roušky pryč. Žaloudík sypal svědectví o covidu. Jinde nebude

12.10.2021 13:47 | Ze sítí

V začátcích epidemie byl často dotazován, postupně však z obrazovek zmizel. Před nedávnem s ním však pohovořil novinář Jaromír Ostrý. A profesor Žaloudík toho o covidu řekl mnoho a na ještě více věcí se ptal. Například proč se o vir nezajímala BIS, když o obálky s antraxem ano. A podotkl, že vzhledem k tomu, jak dlouho se hledali viníci Vrbětic, odpověď bude znát v roce 2027. Přidal také historku, jak ho chtěli poslat do karantény, ale pak si všimli diplomatického pasu. Nebyla zdaleka poslední.

Kamery pryč, roušky pryč. Žaloudík sypal svědectví o covidu. Jinde nebude
Foto: Repro Youtube
Popisek: Onkolog a senátor Jan Žaloudík

Moderátor Jaromír Ostrý připodobnil senátorův humor k rakouskému spisovateli Karlu Krausovi, který řekl: „Každá epocha má tu epidemii, kterou zasluhuje.“ Žaloudík pravil, že mu vadí, jak zarouškovanost „zarůstá do hlavy“. „Jako předkožka, že si to budeme natahovat zespodu jak rolák,“ nadhodil.

Pak Žaloudík začal rozebírat nebezpečnost viru. „Ve zprávě BIS za rok 2020 se neobjevilo jediné slůvko ‚covid‘ nebo ‚virus‘,“ poznamenal a doplnil, že buď tedy vir není nebezpečný nebo nemá Bezpečnostní informační služba viry zahrnuté ve hrozbách. „Ovšem pak jsou čučkaři, protože před lety se strašilo obálkami s bílým práškem a antraxem,“ hodnotil s tím, že existují indicie a prohlášení držitele Nobelovy ceny, podle kterých je virus umělého původu. Žaloudík je podle svých slov v klidu a trpělivě čeká na vyjádření BIS, které trvalo 7 let zjistit, co se událo v muničním skladu ve Vrběticích. „To se vyhazuje od středověku, to je střelný prach. S virama je to složitější, ale kolem roku 2027 nebo později bych očekával, že se k tomu vyjádří. Do té doby si dejme volno zpívat,“ vtipkoval senátor ČSSD.

Co se týče vývoje pandemie, bude prý pracovat tzv. ROTOR, což je lékařova zkratka pro rouškování, opatření, testování a očkování. Poslední R znamená „repete“. V různých kombinacích. Dle Žaloudíka nebude ani tak záležet na podobě roušek nebo opatření či testování i dokonce očkování. Zvláště vakcíny jsou podle něj stejně rozdílné jako parní stroj, benzínový pohon nebo dokonce tryskový. A stejně se míchají dohromady.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: kas

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bomba z USA: O střelci na Trumpa se vědělo. Šéfka tajné služby přijala vinu

17:17 Bomba z USA: O střelci na Trumpa se vědělo. Šéfka tajné služby přijala vinu

Ředitelka Tajné služby Spojených států Kimberly Cheatleová uvedla, že útočník, který postřelil prezi…