Katastrofa byla blízko. Zdroje z ČSSD: Minulý týden jsme se málem rozpadli

15. 7. 2018 18:21

Nakonec ze sociálních demokratů nepodpořil vládu jen bývalý předseda strany Milan Chovanec. Jak však píší Novinky.cz, v patnáctičlenném klubu sociálnědemokratických poslanců bylo nespokojenců víc a málem se rozpadl.

Katastrofa byla blízko. Zdroje z ČSSD: Minulý týden jsme se málem rozpadli
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Milan Chovanec na sjezdu ČSSD.

Kromě Chovance původně nechtěl podpořit vládu ani poslanec Roman Onderka a ozývali se další neposkojenci. Předseda ČSSD Jan Hamáček však pohrozil, že rezignuje. Hamáček příliš otevřený v komunikaci se serverem nebyl, uvedl, že šlo o jednání za zavřenými dveřmi. 

Anketa

Kdo je lepší člověk?

hlasovalo: 11553 lidí

„Důležité je, jak naši poslanci hlasovali při vyslovení důvěry vládě s hnutím ANO a že s výjimkou Milana Chovance všichni respektovali rozhodnutí členů naší strany,“ poznamenal Hamáček s tím, že si je vědom skutečnosti, že pro mnoho poslanců nebyl tento krok jednoduchý. „Někteří povýšili odpovědnost k sociální demokracii nad vlastní osobní názor a obavy,“ řekl Hamáček se slovy, že za to si sociálních demokratů velmi váží. 

  • Původní text ZDE.

Novinky.cz pak uvádějí, že poslanci jsou nyní rádi, že se až do září nemusí vidět, neboť nálada mezi zákonodárci byla šílená. Alespoň to tak řekl jeden z účastníků jednání. „Ráno chvíli před hlasováním nám Onderka oznámil, že pro vládu hlasovat nebude. V tu chvíli se rozjela hádka, kterou jsme ještě nezažili,“ popsal například. V jednoduché situaci prý nebyli ani Petr Dolínek či Jaroslav Foldyna, na něž tlačily mateřské organizace.

Chovanec, ač porušil dohodu klubu, tak zatím nebyl vyzván, aby na mandát rezignoval. Jak dodává server Novinky.cz, je to právě pro napjaté vztahy v klubu. A to ještě není všem sporům konec. Ve hře je totiž stále postava nominanta na ministra zahraničních věcí Miroslava Pocheho, jehož odmítá Pražský hrad. V případě, že by ČSSD od nominace ustoupila, poštvala by si proti sobě pražskou organizaci strany. „Byl by to začátek konce. To bych vedení nedoporučoval,“ uvedl jeden z pražských politiků. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

7:35 „Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

Prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor MF Dnes. Znovu v něm zaútočil na Senát, rýpl si do vrchního s…