Kdepak Velikonoce. Žádné náboženství, hezky oslavujte transsexuály, vyzval Biden

30.03.2024 18:02

„Prohlašuji 31. březen 2024 jako Den transgenderové viditelnosti. Vyzývám všechny Američany, aby se k nám přidali a pozvedli životy a hlasy transgender lidí v celé naší zemi a aby pracovali na odstranění násilí a diskriminace na základě genderové identity,“ prohlásil americký prezident Joe Biden. Načež Bílý dům přišel se zákazem náboženských témat u oslav Velikonoc.

Kdepak Velikonoce. Žádné náboženství, hezky oslavujte transsexuály, vyzval Biden
Foto: Repro: X
Popisek: Projev prezidenta Spojených států amerických Joea Bidena v Kongresu

Joe Biden vydal prohlášení stran jím založeného „Dne transgenderové viditelnosti“, který připadá na 31. březen. Má to být oslava trangenderových lidí, oslava jejich statečnosti, odvahy, srdnatosti, s jakou celé USA vedou do budoucnosti plné tolerance a lásky.

„V Den transgenderové viditelnosti oceňujeme mimořádnou odvahu a příspěvky transgender Američanů a znovu potvrzujeme závazek našeho národa vytvořit dokonalejší unii – kde jsou všichni lidé stvořeni sobě rovni a je s nimi po celý život zacházeno stejně,“ provolal Joe Biden.

Biden pochválil svou administrativu za to, co všechno v otázce LGBTQI+ komunity vykonala a o co se zasloužila. „Jsem hrdý na to, že moje administrativa od začátku stojí za spravedlností a snaží se zajistit, aby komunita LGBTQI+ mohla žít otevřeně, v bezpečí, důstojně a s respektem. Jsem hrdý na to, že jsem jmenoval transgender lídra do své administrativy a že jsem ukončil zákaz služby transgender Američanů v naší armádě bez popírání vlastní identity. Jsem hrdý na to, že jsem podepsal zákon o respektu k manželství, který zajišťuje, že každý Američan si může vzít osobu, kterou miluje,“ promluvil s citem k národu Joe Biden.

Biden však zvedl varovně prst. Vůči transgender Američanům se dějí mnohá příkoří a nespravedlnost, kterou současný prezident USA nebude tolerovat a bude proti nim bojovat do posledního dechu. „Extrémisté navrhují stovky nenávistných zákonů, které se zaměřují na transgender děti a jejich rodiny a děsí je – umlčují učitele, zakazují knihy a dokonce vyhrožují rodičům, lékařům a sestrám vězením za to, že pomáhají rodičům s péčí o jejich děti. Tyto zákony útočí na naše nejzákladnější americké hodnoty: svobodu být sám sebou, svobodu činit vlastní rozhodnutí o zdravotní péči a dokonce i právo vychovávat vlastní dítě. Není žádným překvapením, že šikana a diskriminace, které transgender Američané čelí, zhoršuje krizi duševního zdraví našeho národa a vede polovinu transgender mládeže k tomu, aby v minulém roce uvažovala o sebevraždě. Epidemie násilí na transgender ženách a dívkách, zejména na ženách a dívkách jiné barvy pleti, si přitom stále vyžádá příliš mnoho životů. Dovolte mi, abych byl jasný: Všechny tyto útoky jsou neamerické a musí skončit. Nikdo by neměl být odvážný, jen aby byl sám sebou,“ praštil Biden rétoricky pěstí do stolu.

Tím nejspíš narážel na svého protikandidáta v prezidentských volbách, které proběhnou letos v listopadu. Donald Trump se podle korespondentky z Bílého domu mediální skupiny PBS Laury Barrón-Lopézové chce postarat o to, aby Bidenova politika vstřícnosti skončila. „Od zahájení své kampaně se bývalý prezident Donald Trump zaměřoval na LGBTQ lidi, na transgender lidi. Napadl genderově potvrzující péči o nezletilé i jejich schopnost sportovat. A slibuje, že v případě zvolení plánuje rychlou akci. Donald Trump, bývalý prezident Spojených států a současný kandidát na prezidenta USA: ,Prvního dne podepíšu nový výkonný příkaz o snížení federálního financování jakékoli škole prosazující teorii kritické rasy, transgender šílenství a další nevhodně rasový, sexuální nebo politický obsah na naše děti‘,“ citovala Laura Barrón-Lopézová slova Donalda Trumpa.

Anketa

Škodí Andrej Babiš České republice?

13%
85%
hlasovalo: 39117 lidí
Ale Biden má našlápnuto. V projevu ke Dni transgenderové viditelnosti ukázal, jak pracuje na ochraně transgender lidí. „Moje administrativa zároveň pracuje na zastavení šikany a obtěžování transgender dětí a jejich rodin. Ministerstvo spravedlnosti podniklo kroky k potlačení extrémních a neamerických státních zákonů zaměřených na transgender mládež a jejich rodiny a ministerstvo spravedlnosti spolupracuje s donucovacími orgány a komunitními skupinami v boji proti nenávisti a násilí,“ nechal se slyšet Biden. Ukázal, že se chce a stará o duševní pohodu transosob. „Moje administrativa také poskytuje specializovanou nouzovou podporu duševního zdraví prostřednictvím naší celostátní záchranné linky pro sebevraždy a krizové situace – každý LGBTQI+ mladý člověk v nouzi může zavolat na číslo ,988‘ a promluvit si s poradcem vyškoleným na jeho podporu.“

Joe Biden ukázal, že se stará o transgender lidi i po stránce finanční. Ukázal, že na federální úrovní lze žádat o dávky. „Zpřístupňujeme veřejné služby pro transgender Američany, včetně inkluzivnějších pasů a snadnějšího přístupu k dávkám sociálního zabezpečení.“

Nakonec vyslal Buden směrem k transgender osobám lásku. „Dnes posíláme zprávu všem transgender Američanům: Jste milováni. Jste vyslyšeni. Jste pochopeni. Patříte k nám. Jste Amerika a celá moje administrativa a já vám držíme palce,“ vyznal se prezident USA a vyhlásil 31. březen Dnem transgenderové viditelnosti.

Ve stejnou chvíli se chystají v Bílém domě i tradiční oslavy Velikonoc. Tam už tolik lásky Bidenova administrativa neukazuje. O věci informuje The New York Post. „Dětem Národní gardy je zakázáno předkládat návrhy náboženských velikonočních vajíček na uměleckou akci ,Celebrating National Guard Families‘ v roce 2024 v Bílém domě,“ píše list a připomíná, že se jedná o dlouholetou tradici, kterou Biden letos v Bílém domě nedovolí. Oslavy však nezakáže. V Bílém domě proběhnou. Jen nesmí při tomto náboženském svátku připomínat jakékoliv náboženské symboly. Děti mají na vajíčka nakreslit hrdinské činy Národní gardy. Pozvánka na oslavy u Bílého domu mluví jasně. Návrh velikonočního vajíčka „nesmí obsahovat žádný pochybný obsah, náboženské symboly, zjevně náboženská témata nebo stranická politická prohlášení“, stojí na letáku, který láká Američany k oslavě u Bílého domu. Z návrhů dětí pak etablovaní umělci vyberou ty nejlepší a namalují je profesionálně na vajíčka. 

reklama

autor: Marian Kučera

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Papaláši

Nemáte dojem, že se vy politici, evidentně SPD nevyjímaje, chováte jako papaláši? Přijde vám etické zvyšovat si platy, když většině lidem klesají, a když ještě k tomu pobíráte náhrady? Navíc podle vás je v pořádku a etické vůči nám lidem, kteří vše platíme z našich daní, pobírat náhrady v plné výši,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Debakl Nerudové. „Nemá na to. Ještě že není prezidentka.“ Po debatě se jedna hvězda rozjela

20:25 Debakl Nerudové. „Nemá na to. Ještě že není prezidentka.“ Po debatě se jedna hvězda rozjela

Vystoupení Danuše Nerudové v superdebatě lídrů kandidátek do eurovoleb jako „historický debakl“ zhod…