Kdo to ohlídá, nějaký Pirát? Velká hádka v Partii. Korespondenční volba a „koukání přes rameno“

Spustit čtení článku
Tato funkce je povolena jen předplatitelům typu Lepší čtení a vyšší.
07.01.2024 14:41 | Monitoring

Hosty druhé části Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News byli Věra Kovářová (STAN), Karel Havlíček (ANO), předseda SPD Tomio Okamura a matador ODS Marek Benda. Před kamerami svedli drsnou bitvu o zavedení korespondenční volby, kterou Havlíček i Okamura označili za nepřijatelné zvýhodňování Čechů, kteří deset let nebyli doma. Došlo i na přijetí eura v Česku. I tady napětí ve studiu houstlo. A hned v úvodu dostal pořádně naloženo ministr Jurečka…

Kdo to ohlídá, nějaký Pirát? Velká hádka v Partii. Korespondenční volba a „koukání přes rameno“
Foto: Screen: CNN Prima News
Popisek: Šéf SPD Tomio Okamura v pořadu Partie.

Moderátorka Terezie Tománková diskusi otevřela vzpomínkou na oběti na Filosofické fakultě FF UK a poukazovala na večírek, který v den tohoto neštěstí pořádal ministr práce Jurečka.  

„Myslela jsem na ty, kteří mohli přijít ke štědrovečerní večeři a už nikdy nepřijdou. Byl to šok v té předvánoční atmosféře, kdy se všichni těšili na vánoční svátky. Probíhaly také předvánoční večírky se zaměstnanci a když se k tomu stala tato nečekaná událost, tak se někde držela minuta ticha. To, co se stalo na večírku, to je věc pana Jurečky a případně pana premiéra. Já se k tomu víc vyjadřovat nebudu. Pro mě je to stále příliš žhavé téma,“ vysvětlovala Kovářová.

Okamura nabídl trochu jiný pohled.

„Tak samozřejmě je to obrovská tragédie. Ten úvodní problém je to, že se neřekla pravda. Pan Jurečka se do toho zamotal. Kdyby se šlo dál, tak už to mohlo být vyřešené. Když se řekne jméno pana Jurečky, tak mně naskakují jiné věci. Snížení valorizace důchodů, změna odchodu do důchodu nad hranici 65 let pro mladé. To jsou věci, které mám s politikou pana Jurečky spojenou,“ vysvětloval Okamura.  

Havlíček zašel ještě dál.

„Chyby se stávají. Ale pokud namícháte aroganci, elitářství a papalášství, tak vám z toho vyjde pan Jurečka. Takové ty dětinské výmluvy o 19 hodinách, vždyť v 19 hodin věděl už celý svět, co se stalo,“ nebral si servítky Havlíček. A hned pokračoval. „Pan Jurečka je vicepremiér, který by měl rezignovat, protože nehájí svůj resort. Nehájí důchodce, i když by to měl dělat. Totálně zpackal rodičovský příspěvek a teď ještě předvedl papalášství a elitářství. A nevím, co by se ještě mělo stát, aby musel rezignovat,“ kroutil hlavou Havlíček.

„Já si myslím, na rozdíl od pana Havlíčka, že pan Jurečka řídí resort velmi zodpovědně. Pan Jurečka tu není od toho, aby zastával jen zájmy důchodců. On ten resort musí spravovat komplexně, což vy jste nedělali,“ vmetl Benda Havlíčkovi.

Terezie Tománková poté pozornost hostů přesměrovala na korespondenční volbu v zahraničí a Havlíček znovu vystartoval.  

„My v tuto chvíli zvyšujeme komfort lidem, kteří jsou v republice třeba jednou za deset let. My zvyšujeme komfort těmto lidem, když musíme řešit důležitější věci. Nelze, aby právo jednoho občana bylo potlačeno na úkor druhého, který by dostal vyšší komfort. … My toto nechceme připustit. My nechceme omezit svobodu jednotlivce,“ soptil Havlíček.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Miloš Polák

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Green Deal

Dobrý den, obracím se na vás jako na zastánce tohoto paktu nebo co to je. Můžete mi říci, kde třeba většina z nás má brát peníze na auta bez spalovacích motorů? Neměla by tedy minimálně EU lidem na nová auta nějak přispět? Myslíte si, že si je lidé u nás, kteří vydělávají kolem 20 tisíc měsíčně moho...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Korespondenční volby,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusealigator167 , 07.01.2024 17:25:21
to zavání podvodem od samého počátku. To mě nikdo nevyvrátí. A proč to zrovna nyní chce zavést ta 5-ti kolka, která ztrácí dech, je jasné. Ale z principu. Proč by měl možnost takto volit každý emigrant, který tady vůbec nežije, který odešel z různých důvodů, možná, že občas svoji vlast navštíví a možná, že i sleduje co se tady děje. Ale ty důsledky voleb na sobě nepocítí. Jak se říká, "je za vodou". A jeho rozhodnutí může být ovlivněno i tím, jak se k němu jeho vlast zachovala, a proto ji vlastně opustil. Ti emigranti, kteří mají vlast rádi, se již vrátili. A ti, co chtějí v zahraničí volit, mají možnost volit tajně na zastupitelských úřadech. Ale zcela logicky. Proč by vlastně někdo, kdo se v zahraničí zabydlel vůbec volil ve prospěch nás občanů, kteří ten život tady denně sdílíme. O možných podvodech při korespondenčního hlasování ani nemluvě.

|  8 |  0

Další články z rubriky

„Zničíme vám život. Tohle vám provedeme.“ Medveděv odplácí České republice

12:26 „Zničíme vám život. Tohle vám provedeme.“ Medveděv odplácí České republice

USA a jejich zkurvení spojenci – nám vyhlásili válku bez pravidel. Alespoň to tvrdí Dmitrij Medveděv…