Klaun a buran. Ale Brexit bude. Ženy chtějí jeho podpis na prsa, řekl o Borisi Johnsonovi novinář

23.07.2019 20:25

Redaktor Hospodářských novin Ondřej Houska se v rozhovoru pro Aktuálně.cz obul do nově zvoleného britského premiéra Borise Johnsona. Podle jeho slov je Johnson buran a klaun, v kampani je ale lepší než český premiér Andrej Babiš (ANO). Podle Housky pak je jasné, že nastane brexit.

Klaun a buran. Ale Brexit bude. Ženy chtějí jeho podpis na prsa, řekl o Borisi Johnsonovi novinář
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Boris Johnson
reklama

„Není to dobrá volba. Jeden komentátor, Martin Wolf, což je hlavní ekonomický komentátor Financial Times, nedávno napsal, že si neumí představit člověka v britských dějinách, který je méně vhodný pro tuto roli než Boris Johnson. Boris Johnson je klaun, i když klaun je seriózní zaměstnání a možná urážím klauny,“ pustil se zostra Houska do nově zvoleného britského premiéra. 

Anketa

Bojíte se, že Babiš zneužije svého postavení k tomu, aby zastavil vyšetřování Čapího hnízda?

hlasovalo: 10809 lidí

„Boris Johnson je intelektuál a zároveň buran, Boris Johnson je muž plný protikladů, nepochybně velmi vzdělaný, velmi inteligentní, ale za celou svoji politickou dráhu neprokázal jakoukoliv kompetenci. A přitom tento muž přebírá Británii v době, kdy je v nejhlubší politické krizi po druhé světové válce,“ poznamenal s obavami o budoucnost Británie Houska. Záležet podle něj bude mimo jiné na tom, zda se Boris Johnson obklopí dobrými poradci. 

„Johnson opakuje, že je ochoten Británii vyvést z Evropské unie i bez jakékoliv dohody, byl by ochoten připustit i takzvaný divoký brexit, který by však měl dramatické dopady na britskou ekonomiku. Podle těch členů Konzervativní strany, kteří pod ním nechtějí pracovat, je to hazard s budoucností,“ dodal o odchodu některých politiků z vlády. 

Video najdete ZDE.

Houska pak nevyloučil ani předčasné volby. „Pravděpodobnost roste,“ podotkl s tím, že jednou z variant je i to, že předčasné volby vyhlásí sám Boris Johnson. „Jestli v něčem vyniká, tak je fantastický v kampani, v kontaktu s lidmi, to snad ani Andrej Babiš se mu v tomhle nevyrovná, jsou známé případy, kdy jej ženy žádají, aby se jim podepsal fixem na prsa,“ dodal. Johnson má podle jeho slov osobní kouzlo.

„Britští politici tráví měsíce debatami o tom, jak z Evropské unie. Britská politická elita se stále nebyla schopná dohodnout, jak brexit zařídit,“ zmínil. „Všichni politici lžou, ale Boris Johnson a pravda, to opravdu nejsou kamarádi,“ dodal pak ještě k premiérovi Velké Británie, jenž je zastáncem odchodu Velké Británie z EU za jakýchkoliv podmínek. Houska se domnívá, že pak Johnson zřejmě skutečně zemi k brexitu dovede. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To bude sestava! Víme, kdo promluví na akci Milionu chvilek. Ano, znáte je

9:16 To bude sestava! Víme, kdo promluví na akci Milionu chvilek. Ano, znáte je

Již zítra začíná Štafeta pro demokracii, kterou ohlásil Mikuláš Minář. První štace se odehraje v Plz…