Klaus: Kriminál kvůli globálnímu oteplování. To už není legrace

30.07.2011 10:01

Prezident Václav Klaus pokračuje ve svém přednáškovém turné po Austrálii, na kterém vyvrací teorii o člověkem způsobeném globálním oteplování a varuje před ztrátou občanských svobod. V sobotním Právu popsal své páteční zážitky z návštěvy protinožců.

Klaus: Kriminál kvůli globálnímu oteplování. To už není legrace

Klaus zaregistroval v letadle australskou vědomostní soutěž, v níž se muselo uhádnout, kdo z pětice jmenovaných není ze skupiny Abba. Správná odpověď byla Vladimír Putin. A soutěžící tak „náročný" úkol zvládl.

Psali jsme:


Ne multikulturalismu

„Austrálie je země přistěhovalců. Letíme do Brisbane, ve které je podle statistiky 21,7 procenta obyvatel narozených v zahraničí a 16 procent lidí ve městě nemluví doma anglicky," napsal Klaus, což dokumentoval tím, že v Canbeře mu dělal řidiče mladý muž z Chile, v pátek ráno ho v hotelu v Melbourne při snídani obsluhoval číšník ze Srí Lanky a na letiště ho vezl Afghánec z Kábulu.

Klaus mimochodem již v roce 2003 pozitivně recenzoval studii australského autora Wolfganga Kaspera s názvem „Únosná imigrace a kulturní integrace", vydané v Centre for Independent Studies v australské Sydney, ve které je odmítán koncept multikulturalismu a požadována integrace imigrantů.

Boj proti oteplování omezuje občanské svobody

Klaus si pochvaloval, že při jeho večerní přednášce o globálním oteplování posluchači souhlasně kývali na jeho argumenty, že se v tomto sporu nejedná o klima nebo teplotu, nýbrž o lidskou svobodu. „Na první stránce dnešního vydání deníku The Australian je karikatura tryskem běžící australské ministerské předsedkyně, která má v ruce zákon o uhlíkové dani (hlavní současné téma v Austrálii) a na otázku reportéra: „Proč takový spěch?" odpovídá: ´Blíží se konec světa.´ On to bohužel není jen vtip," obává se prezident.

K tématu: Klaus k oteplování: Najde se nový Karel Marx?


Ten upozorňuje právě na to, že boj proti údajnému globálnímu oteplování významně omezuje občanské svobody.

Vězení? Tady už přestává legrace

„Návrh nového zákona vytváří instituci ´regulátora čisté energie´, kterého deník označuje za ´uhlíkového policajta´. Podle tohoto zákona bude mít tento policajt právo vstupovat bez omezení do prostorů všech firem, prohlížet všechny činnosti ve firmě, prohlížet a kopírovat si všechny dokumenty, které uzná za vhodné. Jakékoli podvádění při údajích o emisích CO2 mohou být potrestány až deseti lety vězení a pokutou více než milión dolarů. Uhlíková daň bude 23 dolarů na tunu emisí CO2. Bývalý ministerský předseda, dnešní ministr zahraničí, Kevin Rudd ve stejných novinách říká, že Austrálie toto všechno musí udělat, aby se stala příkladem pro celý svět. A tady už přestává legrace," varuje prezident Klaus.

K tématu: Prezident Klaus: Doktrína globálního oteplování není vědou


V této souvislosti je také zajímavé připomenout, že vloni v prosinci vystoupil v Klausově Centru pro ekonomiku a politiku australský klimatolog Bob Carter, jehož hlavním poselstvím bylo, že vliv člověka na změnu klimatu je neprokazatelný a lidé by neměli se změnou klimatu bojovat, ale přizpůsobit se jí. Carter Klausovi přispěl i do jeho Festschriftu k jeho narozeninám.

Psali jsme: Hrdinný Klaus. Vzepřel se kontrole, tleská mu i Havlův Špaček


Nezdární Klausovi australští příbuzní

Prezident si na semináři postěžoval i na své rodinné trable. Sestra jeho manželky totiž žije v Austrálii a všechny její dcery pracují v enviromentalistických organizacích. „Jsou s nimi velké problémy, ale to je Austrálie," smál se Klaus. „Čili v případě nutnosti můžete emigrovat do České republiky," vyzval tehdy Klaus australského vědce.

Psali jsme: Klaus má rodinné trable. Jeho příbuzní propadli zelené ideologii  


Prezident Klaus je od 20.červennce do 2. srpna na pozvání Institute of Public Affairs a Center for Independent Studies na přednáškovém turné v Austrálii. V průběhu této konferenční cesty vystoupí s několika projevy v různých australských městech, v nichž varuje před klimaticvkým alarmismem, který podle něho omezuje občanské svobody a ekonomiku. Během svého pobytu v Austrálii prezident postupně navštěvuje města Perth, Sydney, Canberra, Melbourne, Brisbane a Coolum.

K věci:


Zápisky z Austrálie č.7 - z Melbourne na Sunshine Coast 

Skoro se mi chce začít tím, že dnes ráno opět jedeme na letiště a letíme asi 2 hodiny na sever z Melbourne do Brisbane a pak jedeme asi hodinu a půl autem do Coolum, rekreačního centra na Sunshine Coast (skoro by bylo lepší říci „Slnčev brjag", slunečné pobřeží).

Televize v letadle opakuje jednu australskou oblíbenou „vědomostní" soutěž a právě je položena otázka: kdo z uvedené pětice lidí nebyl členem skupiny ABBA? Správná odpověď byla: Vladimir Putin. Tázaný to věděl.

Austrálie je země přistěhovalců. Letíme do Brisbane, ve které je podle statistiky 21,7% obyvatel narozených v zahraničí a 16% lidí ve městě nemluví doma anglicky. V Canbeře nám dělal řidiče mladý muž z Chile. Dnes ráno nás v hotelu v Melbourne při snídani obsluhoval číšník ze Srí Lanky (neboli Ceylonu). Na letiště nás vezl Afghánec z Kábulu. Svou vlast opustil před 25 lety. Měli prý hezký dům. Jeho otec se tam vrátil dvakrát - při první návštěvě zjistil, že jejich dům okupuje talibánský generál. Při druhé návštěvě prodal dům americkému velvyslanectví, protože Talibánec už tam nebyl. Už jako rodina zůstanou v Austrálii. Nelíbí se mu, že se teď v Melbourne jak na běžícím pásu vyměňují názvy ulic - z anglických a německých jmen bývalých přistěhovalců na stará (v těchto končinách ale nikdy neexistující) jména různých domorodců, tady nazývaných aboriginals.

Při mé večerní přednášce o globálním oteplování posluchači souhlasně kývali na mé věty, že nejde o klima nebo teplotu, ale o lidskou svobodu. Na první stránce dnešního vydání deníku The Australian je karikatura tryskem běžící australské ministerské předsedkyně, která má v ruce zákon o uhlíkové dani (hlavní současné téma v Austrálii) a na otázku reportéra: „Proč takový spěch?" odpovídá: „Blíží se konec světa." On to bohužel není jen vtip.

Návrh nového zákona vytváří instituci „regulátora čisté energie", kterého deník označuje za „uhlíkového policajta". Podle tohoto zákona bude mít tento policajt právo vstupovat bez omezení do prostorů všech firem, prohlížet všechny činnosti ve firmě, prohlížet (a kopírovat si) všechny dokumenty, které uzná za vhodné. Jakékoli podvádění při údajích o emisích CO2 mohou být potrestány až deseti lety vězení a pokutou více než milión dolarů. Uhlíková daň bude 23 dolarů na tunu emisí CO2. Bývalý ministerský předseda (dnešní ministr zahraničí) Kevin Rudd ve stejných novinách říká, že Austrálie toto všechno musí udělat, aby se stala příkladem pro celý svět. A tady už přestává legrace.

Dvě hodiny letu na sever (bylo by to jako dvě hodiny - v Evropě - letu ze severu na jih) znamená daleko teplejší klima. Prvně za týden nám kabát nechybí. Jedeme vlastně subtropickou byť zimní krajinou. Vzdálenosti jsou tu obrovské a hustota obyvatel velmi malá - ukazatel směru při výjezdu z Brisbane uváděl: „CAIRNS 1698 km".To už bychom v Evropě projeli nejméně tři země.

Zdroj: klaus.cz


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lukáš Petřík

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

TAJNÉ FOTO ze sledovačky stíhaného muže. Neuvěříte, která politička vystoupila z jeho auta. Tento materiál otřese nejen Prahou

14:20 TAJNÉ FOTO ze sledovačky stíhaného muže. Neuvěříte, která politička vystoupila z jeho auta. Tento materiál otřese nejen Prahou

AKTUALIZOVÁNO O VYJÁDŘENÍ MICHAELY KRAUSOVÉ (16:08) V průběhu několika minulých týdnů se v médií…