Klídek a shoda. Než Bašta a „Koněv“ Kolář začali o Rusku

07.12.2021 8:42 | Zprávy

Velmi špatná zpráva na samý začátek. I Německo časem pochopí, že odklon od jádra, ke kterému se teď uchyluje, není úplně tou správnou cestou. Ve studiu CNN Prima News proti sobě zasedli poslanci Ondřej Kolář (TOP 09), Jaroslav Bžoch (ANO) a Jaroslav Bašta (SPD) a pokud jde o nástup nové německé vlády se zeleným programem, našli vzácnou shodu. Německý posun k ekologické politice teď pro Česko nevěstí nic dobrého. Pak došlo na Rusko a tady se Ondřej Kolář rozjel. „Rusko je agresor!“

Klídek a shoda. Než Bašta a „Koněv“ Kolář začali o Rusku
Foto: Screen CNN Prima News
Popisek: Poslanec Jaroslav Bašta (SPD) na CNN Prima News

V Německu se zformovala nová vláda semaforové koalice, tedy sociálních demokratů, Zelených a liberálů Svobodné demokratické strany (FDP). Nový kabinet se hodlá výrazně věnovat ekologické politice.

Co to znamená pro Česko?

„Německo určitě zůstává naším velkým spojencem a partnerem. Musíme si uvědomit, že z hlediska exportu je Německo naším nevýznamnějším odběratelem,“ začal Kolář.

Jedním dechem však dodal, že Česká republika musí v oblasti energetiky uplatňovat jinou politiku, protože se nemůže tolik spoléhat na obnovitelné zdroje.

„Já si osobně myslím, že i Německo časem pochopí, že odklon od jádra, ke kterému se teď uchyluje, není úplně tou správnou cestou,“ zaznělo od Koláře.

Bašta předpověděl, že vztahy mezi Českem a Německem se teď zhorší.

„Budou horší než byly s vládou Angely Merkelové. To je docela jednoduché. Protože, když jsem se díval na to programové prohlášení nové německé vlády, tak v některých věcech, které se týkají energetické politiky, které se týkají migrace nebo lépe řečeno přerozdělování migrantů a ekonomiky, tak asi i ta naše vláda, která nastupuje, s tím bude mít problémy,“ uvedl Bašta.

Když dostal slovo Bžoch, upozorňoval, že se česko-německé vztahy budují mnoho a mnoho let a změna vlád na obou stranách jimi celkově neotřese. „Podle toho, co si (Němci) dávají za cíle, tak si myslím, že to jsou nereálné cíle, které mohou mít dopad i na naši ekonomiku, ale co se týče našich vztahů všeobecně, tak si myslím, že budou dobré, protože to je něco, co jsme budovali dlouhá léta,“ uvedl Bžoch.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

dezinformace

Co přesně je podle vás dezinformace? Nemyslíte, že by si to měl každý vyhodnotit sám? Myslíte, že pravda se pozná vždy na první pohled? Vždyť spousta věcí se prokáže až časem. To bylo třeba povyku, když byl někdo proti očkování proti covidu, protože lidi stejně neochrání a ejhle, za čas se ukázalo, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zničíme vám život. Tohle vám provedeme.“ Medveděv odplácí České republice

12:26 „Zničíme vám život. Tohle vám provedeme.“ Medveděv odplácí České republice

USA a jejich zkurvení spojenci – nám vyhlásili válku bez pravidel. Alespoň to tvrdí Dmitrij Medveděv…