Klvaňa v ČT drtil Trumpa a pak to sám schytal: Trump je Putinův agent, ble, ble, ble, line se z Kavčích hor. Kape mu na karbid. Dodnes nevydejchal, že v Brdech není radar!

16.07.2018 20:37

V pondělí se uskutečnilo ostře sledované setkání současných prezidentů Spojených států a Ruska Donalda Trumpa a Vladimira Putina v Helsinkách. Ruský prezident dnes v Helsinkách jednal se svým americkým protějškem mezi čtyřma očima přes dvě hodiny. Po tiskové konferenci obou státníků se strhla lavina hodnotících komentářů i ze strany české veřejnosti. Mnohé rozrušil výrok Tomáše Klvani v ČT24, že Trump se choval jako Putinův agent.

Klvaňa v ČT drtil Trumpa a pak to sám schytal: Trump je Putinův agent, ble, ble, ble, line se z Kavčích hor. Kape mu na karbid. Dodnes nevydejchal, že v Brdech není radar!
Foto: Screen: ČT24
Popisek: Společná tisková konference Donalda Trumpa a Vladimira Putina.

Na Twitteru si například šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek rýpl do společného setkání obou státníků: „Objednávka obou státníků při společném jednání byla standardní a transparentní: Láhev vodky, mapa Evropy.“ Nad setkáním ruského a amerického prezidenta se zamýšlí i komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk: „Stejně by mě zajímalo, jaký to je sednout si k jedný misce s chlapíkem, kterej vám pomáhal do současný pozice, a usilovně se tvářit, že jste silnější pes,“ napsal na Twitteru.

 

 

 

Komentářům se nevyhnul ani mluvčí prezidenta republiky: „Dnes se plně potvrdila má teze z roku 2016: Pražské kavárně vždy vadila východní půlka. Po vítězství D. Trumpa jí vadí i ta západní. A tak zůstala osamocena mezi půlkami,“ uvedl Jiří Ovčáček na svém twitterovém účtu.

„Americká volební noc v ČT Praha pokračuje. Trump je Putinův agent, ble, ble, ble, line se z Kavčích hor,“ pokračuje Ovčáček na adresu komentáře Tomáše Klvani z FSV UK. Ten totiž na ČT24 uvedl, že Trump se choval jako Putinův agent, obhájce a poradce. „On ho tam v podstatě podporoval téměř ve všem, a to v okamžiku, kdy jeho bezpečnostní služby a jeho vyšetřovatel oficiálně obvinili ze zločinu dvanáct agentů ruské zpravodajské služby,“ uvedl Klvaňa v ČT24. Tento výrok nenechal klidným ani komentátora Petra Paulczyňského. „Trump je Putinův agent. Tomu chlapovi asi kape na karbid,“ řekl na adresu Klvani. „On dodnes nevydejchal, že v Brdech není radar,“ pokračuje v hodnocení Klvaňova výroku i komentátor Štěpán Kotrba.

 

 

 

Michal Romancov politický geograf hodnotí setkání státníků zase následovně: „Obávám se, že jsme viděli, jak americký prezident akceptoval argument, že Rusko a USA jsou v podstatě stejné demokracie, neboť potřeboval (a přijal) pomoc od ruského prezidenta v obraně proti obviněním, která proti němu vznesla vlastní země...“

 

 

Ironicky hodnotí summit i novinářka Irena Ryšánková: „Donald Trump, zdá se, se ocitl v dobré společnosti ‚Putinových pohůnků‘. A co na to ty transatlantické vazby? Neměla by se svolat mimořádná schůze Sněmovny?“ zamýšlí se na Facebooku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: sla

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A to vás to nezajímalo? Neměl by Zeman mlčet? Witowská v ČT rozproudila debatu o BIS. Zkušený senátor ji tvrdě utnul

9:09 A to vás to nezajímalo? Neměl by Zeman mlčet? Witowská v ČT rozproudila debatu o BIS. Zkušený senátor ji tvrdě utnul

V Událostech, komentářích na ČT24 se včera řešila slova prezidenta Zemana o BIS. Do studia byl pozvá…