Krysy, blázinec a strach, že ,,zazpívá". Noviny popisují nervozitu kolem vězně Romana Janouška

22.12.2014 7:44

Poté, co byl politický podnikatel Roman Janoušek odsouzen za sražení ženy autem v opilosti do vězení, propukla mezi některými miliardáři, lobbisty a česko-slovenskými bankéři nejistota a strach. Chorvatští policisté totiž v Janouškově vile v obci Diklo nedaleko letoviska Zadar kromě peněz v přepočtu za dva miliony korun našli také diář. Informují o tom pondělní Lidové noviny.

Krysy, blázinec a strach, že ,,zazpívá". Noviny popisují nervozitu kolem vězně Romana Janouška
Foto: repro YouTube.com
Popisek: Roman Janoušek

S odvoláním na jednoho z pražských lobbistů list tvrdí, že Janouškův diář obsahuje informace o různých schůzkách a obchodních plánech. Janoušek, kterému odvolací soud zpřísnil trest na 4,5 roku vězení prý dlouho věřil, že ho lobbisté a byznysmeni jako Milan Ulčák, Milan Velek či Tomáš Pitr z celé polízanice dostanou. Jenže když se tak nestalo, přestal prý Janoušek svému okolí důvěřovat. „Sklon k nadměrnému pití alkoholu a zabavený diář však znejistily i některé jeho dosavadní spolupracovníky, kteří nyní trnou, zda se Janoušek v cele nezlomí a nezačne ´mluvit´,“ uvedl list.

Krysy ještě nevědí, že jsou krysami. A myslí si, že jsou tygři

Politický podnikatel prý už před svým nástupem do vězení začal tušit, že něco není v pořádku. Nasvědčují tomu i slova, která pronesl v rozhovoru pro TV Barrandov: „Těžce to nesu. Jména samozřejmě neřeknu, nechci je vyplašit. Krysy ještě nevědí, že jsou krysami, a myslí si, že jsou tygři,“ měl Janoušek uvést na konci září.

Podle zdrojů listu měl mít spory i se svými advokáty a s podnikateli, se kterými spolupracoval na několika projektech. Ti mu údajně měli slíbit, že rozsudku a výkonu trestu nakonec unikne. „Posléze ho měly osoby, se kterými byl v poslední době v užším kontaktu, dokonce i přesvědčovat, aby do vězení nenastoupil a raději utekl,“ napsal deník.

Podáváním léků by prý mohli Janouškovo „přiznání“ znevěrohodnit

V pražských kuloárech a „mezi vlivnými“ se prý již několik týdnů mluví o spekulaci, podle níž Janouškovi nástup do brněnské věznice – původně měl nastoupit do ruzyňské – údajně doporučili lidé, kteří z Janouškova „mluvení“ o spolupráci a obchodních transakcích měli obavy. „V rámci věznice zde prý existuje psychiatrické oddělení, ve kterém by případně Janouškovo „přiznání“ mohli například podáváním určitých léků znevěrohodnit,“ uvedl list.

Takovou verzi ale podnikatel Tomáš Pitr, který měl být v posledních týdnech Janouškovi nablízku, popřel. „Kdyby z něho někdo chtěl udělat v uvozovkách nesvéprávného, nechají ho spíše na svobodě,“ řekl Pitr zmíněnému listu.


 

reklama

autor: vam

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Co se stalo s vašimi sliby?

Slibovali jste legalizaci HHC a místo toho jste zakázali i THC. Jste na sebe pyšní? Co jste vlastně ze svého programu ve vládě prosadili?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zážitek na Lipně za 1900 Kč. Nad jídelním lístkem. Pak i na vleku

4:44 Zážitek na Lipně za 1900 Kč. Nad jídelním lístkem. Pak i na vleku

Svíčková na smetaně za 295, smažený sýr s přílohou za 239 Kč, belgické hranolky za 95 korun. Kdo se …