Přijde a začne vyhrožovat? Politici si podali Foltýna

27.06.2024 4:44 | Komentář

Kdo nejde s námi, jde proti nám. Výhrůžky. Jako za Klementa Gottwalda. Takové a další komentáře padly na adresu nového vládního koordinátora pro strategickou komunikaci a boj s dezinformacemi Otakara Foltýna. Na jeho obhajobu pro ParlamentníListy.cz zazněl jediný hlas, z KDU-ČSL. „Konečně to někdo řekl naplno,“ vyslovil se europoslanec Zdechovský. Přinášíme kompletní přehled názorů napříč politickým spektrem.

Přijde a začne vyhrožovat? Politici si podali Foltýna
Foto: Reprofoto: ČT24
Popisek: Otakar Foltýn hostem Událostí, komentářů

Vláda Petra Fialy koncem května oznámila, že do nové funkce koordinátora strategické komunikace obsadila plukovníka Otakara Foltýna, který loni skončil na pozici šéfa vojenské policie. Mezi tím stihl krátkou „zastávku“ v rámci působení ve vojenské kanceláři prezidenta republiky. Nově má na Úřadě vlády kromě tzv. strategické komunikace řešit i boj s dezinformacemi.

Krátce po svém nástupu se Foltýn postaral o pořádný rozruch. Na semináři v Poslanecké sněmovně rovnou řekl, koho považuje za kolaboranty a slouhy ruského režimu.

„Žádnou cenzuru dělat nebudu. Pakliže někdo tvrdí, že ano, tak tímto říkám, že prosazuje ruský narativ, jedná proti zájmům vlastního státu a je kolaborantem současného kremelského režimu proti zájmům ČR,“ vypálil od boku.

ParlamentníListy.cz se zeptaly politiků napříč stranami a hnutími, co na tento výrok nového vládního koordinátora říkají a zda byl podle nich šťastný.

„Začít novou vládní strategickou komunikaci slovy, že kdokoliv si myslí něco jiného než pan plukovník, je kolaborant, spíše připomíná vojenské prostředí, kde se plní rozkazy, než demokratickou diskusi v parlamentní demokracii,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz poslanec hnutí ANO Patrik Nacher.

Zcela odlišný postoj redakci sdělil znovuzvolený lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský. „Jsem rád, že to konečně řekl někdo naplno,“ uvedl.

„Koordinátoři mají koordinovat, poradci radit, ale rozhodovat a komunikovat směrem k veřejnosti mají ti, kterým k tomu občané dali důvěru – tedy politici. Mnozí si občas bohužel tyto role pletou. A vidět za každým jiným názorem ‚agentství‘ a podobně, to je stejně hloupé jako tvrdit, že se žádné vlivové operace nedějí. Nadužívání takových prohlášení vede k jedinému: ke slepotě vůči potenciálním hrozbám,“ reagoval pro ParlamentníListy.cz senátor Zdeněk Hraba.

„Rychlost a razance, jakou nás vláda Petra Fialy vrací k předlistopadovým komunistickým heslům i praktikám, je varovná. Už zase platí, že ‚kdo nejde s námi, jde proti nám‘. Bojím se, že stejně jak tento slavný výrok kdysi vážně myslel Klement Gottwald, dnes uvažují i Foltýn s Fialou a Rakušanem a celá jejich pětikoaliční národní fronta. Máme se na co těšit. Vstanou noví disidenti i vězňové režimu. Vítejte v okovech liberální demokracie,“ uvedl předseda strany Motoristé sobě Petr Macinka.

Foltýnovy výroky vůbec nepatří do veřejné diskuse. Řekl to exministr obrany a šéf sněmovního výboru pro obranu Lubomír Metnar z ANO. „Po dlouhodobé kritice z naší strany, ale i ze strany médií, jsme očekávali zlepšení strategické komunikace vlády, která má být vedena vůči široké veřejnosti, ale tato vyjádření rozhodně zlepšení strategické komunikace nepředstavují a vůbec nepatří do veřejného prostoru,“ konstatoval.

„Jestliže koordinátor strategické komunikace začíná svou práci takto hloupým a nálepkujícím vyjádřením, pak mám velmi vážné obavy o jeho schopnosti a erudici danou funkci vykonávat,“ nadnesla šéfka KSČM a koalice STAČILO! Kateřina Konečná.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Proč jste vlastně kandidovala do EP?

Dobrý den, neustále jste tvrdila a tvrdíte, jak chcete v EP hájit zájmy občanů, hlavně teda těch mladých, ale přitom chcete být eurokomisařkou. Proč jste tedy vlastně kandidovala do EP a myslíte to, co říkáte vážně? Já to třeba chápu tak, že EP je pro vás jen pojistkou, abyste nějakou funkci měla, k...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Tam, kde už se nasazují do civilních funkcí vojáci, znamená jedno: příprava obyvatelstva na diktaturu, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseAion2 , 27.06.2024 12:45:39

|  9 |  0

Další články z rubriky

Přijde a začne vyhrožovat? Politici si podali Foltýna

4:44 Přijde a začne vyhrožovat? Politici si podali Foltýna

Kdo nejde s námi, jde proti nám. Výhrůžky. Jako za Klementa Gottwalda. Takové a další komentáře padl…