Ladik Větvička: Válka může přijít rychle. Stejný scénář jako před první a druhou světovou

22.06.2024 20:28 | Monitoring

Ostravák, komentátor a úspěšný bloger Ladislav Větvička byl hostem moderátora Tomáše Lukavce v jeho pořadu Zákony bohatství. Řeč byla mimo jiné o možné válce. „Takže jestli teď někdo v Německu říká: Připravme se na válku s Ruskem během pěti let, tak to taky může znamenat: Připravme se, protože za týden to může být tady. Nechci strašit, nechci nic vymýšlet, ale ty trendy jsou tam velice jasné," podotkl Větvička.

Ladik Větvička: Válka může přijít rychle. Stejný scénář jako před první a druhou světovou
Foto: Facebook Ladislava Větvičky
Popisek: Ladislav Větvička

Větvička se ve vysílání vyjádřil mimo jiné k informaci, kdy se Německo nechalo slyšet, že je potřeba se připravit v rámci pěti let na válku s Ruskem. „K oběma velkým válkám došlo proto, protože Rusko i Německo bylo příliš silné a bylo je třeba zničit a bylo třeba zabránit tomu, aby spolupracovaly. Víme velice dobře, které mocnosti zahájily aktivity a komu nakonec prospěla první světová válka. Víme, komu prospěla druhá světová válka a víceméně to sbližování Ruska s Německem před rokem 20, řekněme, když se ještě dával do provozu plynovod, tak to pravděpodobně někomu na Západě vadí," poznamenal Větvička.

„Někdo tuší, že v okamžiku, kdy by se ruské zdroje a německý um a průmysl daly dohromady, tak je to velice nebezpečné pro ekonomickou konkurenci všude jinde na světě. Takže mám obavu, že ten scénář je opět podobný jako před každou z těch dvou velkých válek za posledních sto let a může z toho opravdu přijít cokoliv a může to přijít velice rychle. Takže jestli teď někdo v Německu říká: Připravme se na válku s Ruskem během pěti let, tak to taky může znamenat: Připravme se, protože za týden to může být tady. Nechci strašit, nechci nic vymýšlet, ale ty trendy jsou tam velice jasné," dodal Větvička. 

„Když se dívám na zdroje, tak se vůbec nedívám na Českou televizi, na Novu a na tyhle naše hlásné trouby, které melou neustále dokola stejnou propagandu. Když si chce dnes člověk udělat názor, tak si musí pustit všechno od zpráv z Kyjeva, z Ukrajiny, přes zprávy z Moskvy. Od Deníku TO a Rádia Universum až třeba po Forum24, ať vidíte, co ti lidé píšou. Je třeba vyvážit pohledy alternativních zdrojů, jako je Vidlák, nebo na webu D-fens, kde jsou lidé, kteří mají své specifické úhly pohledu a porovnat to třeba teď v případě těch problémů, které se dějí v Gruzii a kde je v podstatě v běhu nová forma Majdanu. Je třeba vidět to z obou stran, i z těch státních úhlů pohledu, i z těch opozičních. Teď nechci říct, že ty státní jsou ty správné a opoziční nesprávné, nebo opačně, to je vždycky otázka času. Ale aby si člověk opravdu udělal svůj úsudek, tak dneska musí hledat, studovat, i proto jsem začal pokračovat v tom, co bohužel ukončil Míra Macek a kde se dál snažím dávat různé úhly pohledu. Takže moje stránka Větičky Ládíka Větvičky, což jsem navázal na jednu legraci, kterou mi jeden bloger před několika lety navrhl, že by se to mohlo věnovat, takže jsme to udělali," zmínil Větvička.

„To jsou podle mě ty věci, kam lidé dnes směřují, protože chtějí znát názor různých stran a nepotřebují se dívat na Seznam, Českou televizi, nebo něco podobného," doplnil Větvička.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Vanda Efnerová

To je ta vaše podpora firmám?

Vybírat od nich za poplatky pro veřejnoprávní média? Myslíte, že lidé chodí do práce poslouchat rádio nebo se dívat na tv?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

USA donutila Evropu aby vsadila na poslední kartu a to je ovládnutí Ruska a jeho bohatství a pracovní sílu, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseanaboca , 22.06.2024 21:04:27
Rusko, Čína se rozhodli nenechat se vydírat západem a opuštějí dolar jako i další , okud dolar přestane být hlavní jednotkou plateb ve světě, USA najednou ztratí bezpracný příjem a jak už je nesplatitelně zadlužena, padne ekonomicky. Proto se snaží zastrašit každého kdo se už nechce nechat odírat válkami, zabíjením, krádeži jejicj bankovních kont. A naše vláda? Místo aby se zbavovala dolaru , pomáhá USA zabíjet v zájmu udržení amerického kapitálu, bohatství , 0.2 procenta obyvatel

|  15 |  0

Další články z rubriky

Biden ze hry: Asi je hotovo, Trump si může mnout ruce, soudí profesor

23:24 Biden ze hry: Asi je hotovo, Trump si může mnout ruce, soudí profesor

Konec snahy prezidenta USA Joea Bidena o své znovuzvolení přivítalo mnoho vlivných tváří Demokratick…