Lutonský z ČT nakládá lyžařům: Když vykládám Britům, co se tu děje na sjezdovkách, tak nechápou

22.02.2021 16:09

Zástupce šéfredaktora zpravodajství České televize František Lutonský upozorňuje, že i přes pokračující pandemii koronaviru tisíce lidí každý víkend míří na české hory. Velké pozdvižení je z toho zejména ve Velké Británii. „Když vykládám Britům, co jsem viděl před týdnem na sjezdovkách v Česku, to je pro ně nepředstavitelné,“ cituje Lutonský zdroj z Anglie. A datový vědec Petr Ludwig k tomu přidává poučnou animaci.

Lutonský z ČT nakládá lyžařům: Když vykládám Britům, co se tu děje na sjezdovkách, tak nechápou
Foto: pixabay.com
Popisek: Lanovka, ilustrační foto

Publicista Jan Jůn, který žije ve Velké Británii, prý byl zděšen návštěvou českých hor. „Když vykládám Britům, co jsem viděl před týdnem na sjezdovkách v Česku, na nichž je to jako na Václaváku, to je pro Brity něco úplně nepředstavitelného. Tady by se to nemohlo nikdy stát, zde je to opravdu velmi přísné,“ řekl Jůn, jehož cituje na svém twitteru Lutonský.

 

 

Není to poprvé, co nedá Britům česká vášeň pro zasněžené kopce spát. Koncem prosince se nad počtem lidí na zavřených sjezdovkách podivil Brit Jim, žijící v Čechách. „Nedokážu pochopit, že nemáte strach, vždyť už umřelo tolik lidí, copak mi někdo můžete vysvětlit, že nemáte respekt z této závažné nemoci? Co jste to za národ, který se nebojí o své blízké?“ povzdechl si Jim koncem roku.

Své k tomu na Twitteru přidává také Petr Ludwig. „Česká republika, země s jednou z nejhorších covidových situací na světě,“ píše Ludwig k názornému videu, jak se covid šíří během nové české kratochvíle, lyžování za rolbou.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Reportáž ve frontě na testování. Nepřejte si slyšet, co jsme vyslechli

22:01 Reportáž ve frontě na testování. Nepřejte si slyšet, co jsme vyslechli

„Všichni rozzuření doběla!“ Ve frontách na covid testy lidé nadávají na opatření i nekonečné čekání.…