Macinka drsně: Generál Pavel na Hrad? Rozvědčík prezidentem? To už tu máme daleko od nás na východě

21.08.2022 6:59 | Zprávy

Petr Macinka z Institutu Václava Klause, který se v podzimních volbách účastní boje o pražský magistrát se svou stranou Motoristé sobě, v rozhovoru pro XTV okomentoval události nejen posledních dní. Kritizoval vládu za „levičácky populistické kroky“. „Měly by se stát volby, kde lidi budou moct říct, že tohle není ta správná cesta,“ uvedl. Kromě toho došlo i na prezidentské volby, kde se Macinka zhrozil, že by naším prezidentem byl generál Petr Pavel, jak ukázal nejnovější průzkum agentury Median. Přirovnal jej k šéfovi Kremlu.

Macinka drsně: Generál Pavel na Hrad? Rozvědčík prezidentem? To už tu máme daleko od nás na východě
Foto: Archiv Petra Macinky
Popisek: Mgr. Petr Macinka, analytik Institutu Václava Klause

Macinka kritizoval úvodem sdělení ministerstva financí, a sice že pumpaři si v červenci výrazně navýšili marže. Ceny paliv chce zregulovat. „To je prostě chyba, to je lež. Prostě pumpař je obchodník. A jede nabídka, poptávka. Stát nemá co kontrolovat. Kontrolovat má trh. I kdyby byl nějaký totální nenažranec ze strany pumpařů a měl třeba marži pět korun na litr, tak pořád je to čtvrtina toho, co na tom litru má stát. Stát by měl začít u sebe,“ míní Petr Macinka.

A dodává: „Je nehoráznost říkat, že za vysoké ceny můžou pumpaři, prostě jestli 40 korun stojí litr a 20 korun z toho má stát. Je to normálně levičácký populismus! Jestli tu vláda tvrdí, že je pravicová... ne není. Je to antitržní socialistický krok,“ konstatoval Macinka. „Měly by se stát volby, kde lidi budou moct říct, že tohle není ta správná cesta,“ podotkl i v souvislosti s hospodařením státu a schodkem státního rozpočtu.

Původní zdroj ZDE.

Stranou nezůstaly ani blížící se prezidentské volby. Aktuální volební model agentury Median ukázal, že se Babiš prezidentem nestane. V druhém kole by ho porazil Pavel. „Představte si, komunista, rozvědčík, lampasák, a on bude prezidentem. Já jsem z toho úplně vedle,“ vyjádřil svůj názor moderátor Lubomír Veselý. „Češi nikdy nezvolí vojáka, pane Macinku, nikdy,“ doplnil.

Macinka nevěřícně kroutil nad výsledky šetření hlavou a dodal: „Já osobně z toho nemám radost. Jedna věc je, že je to lampasák. Druhá věc je ta spolupráce. A bohužel v tomto případě se ukazuje, že to nebyla spolupráce, ale že to byla práce. Takže jestli nás tady čeká druhé kolo voleb, v nichž na jedné straně má stát údajný a neustále proti tomu bojující spolupracovník StB pan Babiš a proti němu pracovník vojenské divize StB pan generál Pavel, tak to tedy potěš,“ zdůrazňuje Petr Macinka.

„Nelíbí se mi, jak se generál Pavel snaží neustále kličkovat. Jeho minulost je, jaká je, měl by říct tak, jak to bylo. Jeho tým to pořád omlouvá. Měli by přestat dělat z lidí blbce, pak by to bylo férové. Někdo by řekl, že mu to vadí, někomu ne. Ale oni jen lžou. Věnuje se tomu i historik Petr Blažek. A oni říkají, že bojuje za Babiše, i když bojuje proti Babišovi úplně stejně,“ zdůraznil, že Petr Pavel byl „kariérní komunista“.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Atentáty jako naše politická budoucnost? Šílené vyjádření Pekarové, surovost a hloupost

8:46 Atentáty jako naše politická budoucnost? Šílené vyjádření Pekarové, surovost a hloupost

TÝDEN V MÉDIÍCH Je s podivem, jaká možná vyjádření k pokusu o atentát na Donalda Trumpa mohla v Česk…