Martinů míří do Europolu. A to ho véčka donutila odejít od policie

30. 5. 2011 19:23

Oldřich Martinů skončil na postu policejního prezidenta kvůli Věcem veřejným a tehdejšímu ministrovi vnitra Radku Johnovi. Nyní má velkou šanci dostat se do vedení Europolu (Evropský policejní úřad).

Martinů míří do Europolu. A to ho véčka donutila odejít od policie
Jak zjistily Lidové noviny, Oldřich Martinů aspiruje na pozici zástupce ředitele Europolu. Nahradil by tak Toma Driessena, jenž na funkci nedávno rezignoval. Výběrové řízení se pro zájemce otevře v červnu a Martinů již sepisuje přihlášku.

To potvrdila i mluvčí Policejního prezidia Dagmar Bednarčíková: „Pan Martinů si přihlášku podá." Čím ale hodlá komisi získat na svoji stranu, to Martinů prozradit nechce, je na to prý ještě brzo.

Zájemce o post náměstka ředitele Europolu nejprve posoudí správní rada. V ní Českou republiku zastupuje náměstek prezidenta pro uniformovanou policii Vladislav Husák. Ti, co postoupí přes první „síto", pak předstoupí před výběrovou komisi. Nového náměstka nakonec jmenuje rada ministrů.

Z české policie do Haagu

Česko sice nemá v komisi žádné zastoupení, vzhledem k životopisu Martinů je ale pravděpodobné, že právě on bude patřit mezi největší favority. Kdyby se do Europolu skutečně dostal, pracoval by v organizaci, která se ročně zabývá více než 9000 případy. V poslední době například rozbila mezinárodní síť dětské pornografie na internetu.

Martinů přitom v prosinci odešel z čela české policie, neboť to požadovaly Věci veřejné a jejich předseda Radek John. Sice se za něj postavil prezident Václav Klaus i premiér Petr Nečas, Martinů ale nakonec musel skončit. Dohodly se na tom tehdy koaliční špičky během vrcholící vládní krize, jeho rezignace ji měla vyřešit.

Čtěte více:
Martinů půjde na Hrad a pak skončí
Zdroje z VV: Martinů odejde, vše je dojednáno
Závěr inspekce: Schůzka Nečase a Martinů nebyla trestným činem

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

10:15 „Luxusní stěrka klausovského trolla Jakla v přímém přenosu.“ Tato hláška po pořadu ČT rozpoutala regulérní válku na internetu. Podívejte se sami

Divokou debatu na sociálních sítích rozpoutal čtvrteční díl pořadu Události, komentáře v České telev…