Michal David? Ne, demonstrace! Po Němcové a Gottovi padla další politická slova kolem zpěváka

11. 10. 2018 9:46

Úmysl prezidenta Miloše Zemana vyznamenat státním vyznamenáním skladatele, zpěváka a hudebníka Michala Davida vzbudil řadu reakcí. Facebooková stránka Milion chvilek pro demokracii místo oslav svátku 28. října zve na podle jejích slov důstojnou oslavu 100 let republiky, jež se koná den předtím.

Michal David? Ne, demonstrace! Po Němcové a Gottovi padla další politická slova kolem zpěváka
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Michal David
reklama

„Michal David se zasloužil o stát. Svou celoživotní prací prý zlepšuje život v naší drahé (socialistické) vlasti. Je to trapnost očekávatelná, ale Vy se tím vůbec neznepokojujte a přijďte raději 27/10 v 19:00 na opravdu důstojnou oslavu 100 LET REPUBLIKY, kterou chystáme na Václaváku. Vystoupí tam přední české osobnosti, ale ani Michal, ani Miloš to nebudou...“ píše se na profilu.

„Když vidím ten shit storm na sociálních sítích, tak si říkám, že Michal David je syrským sirotkem lepších lidí...“ poznamenal cestovatel a youtuber Lukáš Codr. 

Nelibě nese vyznamenání pro Michala Davida také slovenská dokumentaristka a režisérka Zuzana Piussi. „Dokdy tu bude strašit tato hudba a tyto kreatury? Dostane vyznamenání od Zemana. Ovlivnil mnoho lidí,“ uvedla. 

Jak jsme již psali, Petr Honzejk Michala Davida srovnával s pornoherečkou, Helena Vondráčková se ho pro změnu zastala. Nyní se k tématu vyjádřily další osobnosti.

Psali jsme o Michalu Davidovi

„Michal David je tak populární, že si ho národ vzal za svého zpěváka. Jeho písně zlidověly a Michal jimi těší a baví celé generace. Myslím, že mu vyznamenání patří, podle mě by si ho zasloužil dříve,“ vyslovil se jasně pro prezidentův úmysl Karel Gott.

Článek o Karlu Gottovi ZDE

Další, kdo se ke známému zpěvákovi vyjádřil, byla zpěvačka Marta Kubišová. „Když se objevil Michal David, tak jsem viděla člověka, který je hudebně nadaný, a držela jsem mu palce. On je strašně hodný člověk, natáčela jsem u něj s Petrem Maláskem desku a nevím, co proti němu lidi mají,“ bránila zpěváka umělkyně. „Asi uzrál čas, aby dostal vyznamenání. Myslím, že si to za ta léta zaslouží,“ myslí si o jeho vyznamenání.

Kdo naopak proti vyznamenání a proti prezidentu Zemanovi vystoupil tvrdě, byla Miroslava Němcová z ODS. „Po pálení trenek je už možné všechno. Sté výročí republiky jako muzikál s novou hymnou Když se podaří, co se dařit má,“ předjímala poslankyně. „A na prezidentské standartě bude nové heslo: ‚Nonstop, já chci žít nonstop, s láskou a pravdou budu se prát‘,“ dokončila svou ironickou fantazii Miroslava Němcová.

Server Forum24.cz pak v souvislosti s Davidem píše o tom, jak se StB zajímala o divoké večírky, které se konaly u něj a na něž chodila zlatá funkcionářská mládež. „Orgány nakonec konstatovaly, že bylo provedeno ‚profylaktické opatření‘ a k ohrožení mládeže a socialistického způsobu života už nedochází. Michal David tak mohl dál šířit radost,“ konstatoval Jan Jandourek na serveru Forum24.cz.

Původní text ZDE

Sám David nyní pro server iRozhlas.cz uvedl, že vyznamenání přijde převzít, neboť si jej váží. 

Původní text ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moje sestra nikdy neřekla, že přijmeme tisíce imigrantů a dáme jim byty pro mladé! Pirát Ferjenčík odhaduje, kdo šíří tyto dezinformace

20:53 Moje sestra nikdy neřekla, že přijmeme tisíce imigrantů a dáme jim byty pro mladé! Pirát Ferjenčík odhaduje, kdo šíří tyto dezinformace

Piráti mají dost politických zkušeností, aby zvládli vládnout zemi, a mají i dostatek odborníků. V t…