Milion chvilek? Vyjádřila se Veronika Žilková, manželka Stropnického

26. 6. 2019 9:17

Manželka českého diplomata v Izraeli Martina Stropnického Veronika Stropnická-Žilková prozradila, že se zamilovala do Izraele. Srovnala také demonstrace z roku 1989 s tím, co zažila pražská Letná dnes. Konstatovala mimo jiné, že by na demonstrace měli chodit jen lidé starší osmnácti let. Řekla toho však ještě mnohem víc. To, co řekla, ale také to, co neřekla, zaujalo publicistku Lucii Sulovskou, která se do Stropnických obula.

Milion chvilek? Vyjádřila se Veronika Žilková, manželka Stropnického
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Veronika Žilková

Herečka Veronika Stropnická-Žilková v rozhovoru pro server Seznam Zprávy prozradila, že v podstatě skončila s hraním a naplno se věnuje roli manželky českého velvyslance v Izraeli Martina Stropnického. Proti tomu, co se děje v Izraeli, prý v Česku panují stojaté vody, protože tam mají druhé předčasné volby během jednoho roku. V porovnání s Izraelem tu zkrátka máme jen demonstrace Milionu chvilek pro demokracii, zatímco tam se lidé musí vyrovnat s tím, že jim nad hlavou létají rakety.  

Anketa

Máte rádi Zdeňka Svěráka?

7%
68%
hlasovalo: 28801 lidí

Do Izraele se prý zamilovala a považuje tu zemi za výjimečnou. Ti lidé se pořád usmívají. Žijí mnohem prostěji a jednodušeji. Mají třetinu věcí než my tady. Každý druhý je IT specialista a oni si nepřipíjejí na zdraví, ale na život. Oni říkají, že každý den je dost dobrý na to, aby se stal svátkem,“ prozradila Stropnická.  

Pokud jde o situaci v Česku, Žilková srovnala rok 1989 s rokem 2019.  

„Zaslechla jsem v rádiu, že moderátoři pouštěli zvuk z (nedělní) demonstrace a z 89. roku a řekli tak jako pyšně: ‚no, včera to byla větší pohoda, včera se zpívalo, kdežto před těma třiceti lety tam všichni ječeli‘,“ kroutila hlavou Veronika Stropnická s tím, že před třiceti lety sametovou revoluci zažila a onoho 17. listopadu měla opravdu strach.  

V roce 1989 se účastnila demonstrací proti režimu. Tehdy měla strach. „Když jsem šla do metra, tak proti mně šli krvavý studenti a prosili mě, jestli nevím, kde je pohotovost, že je zmlátili policajti. A to bylo půl desáté večer,“ rozpovídala se Stropnická.

„Já mám husí kůži, když na to vzpomínám. Já jsem o tom nikdy nemluvila, protože mi přijde, že když byl člověk součástí nějaké změny, tak by se s tím neměl vytahovat. Já jsem tehdy měla syna v motolské nemocnici na dýchacích přístrojích a strašně jsem se bála, že mu StBáci odstřihnou kyslík,“ popisovala tehdejší atmosféru Stropnická.

To se podle ní s dnešní situací nedá srovnat, když dnes jdete na demonstraci, nehrozí vám zmlácení ze strany policie, nehrozí vám vyhazov ze školy, nehrozí vám, že na vás nějaká domovní důvěrnice bude bonzovat, což bylo před rokem 1989. Lidé dnes mohou demonstrovat beze strachu. Stropnická k tomu však také dodala, že by na demonstrace měli chodit až voliči, tedy lidé starší osmnácti let.

Víc se však nechtěla k demonstracím Milionu chvilek vyjadřovat, neboť jí v tom brání diplomaté zvyklosti. Dnes je Martin Stropnický vládním úředníkem a nesmí se vyjadřovat ani k situaci v Česku, ani k situaci v Izraeli.

Stropnická uznala, že byl její muž ministrem ve dvou vládách Andreje Babiše (ANO), ale nechtěla se k tomu vyjadřovat. „To si pozvěte jeho. Nejsem mluvčí Stropnického,“ uvedla stručně pozvaná dáma. V roce 2014 v rozhovoru pro server Aktuálně ještě prohlašovala, že do hnutí ANO vstoupila z lásky k manželovi, který prý tehdy s návratem do politiky velmi váhal.

Publicistka Lucie Sulovská k tomu poznamenala, že se dnes Stropničtí tváří, jako kdyby v ANO věřili, ale zklamali se v něm, pokusili se ho napřed změnit a pak rozložit zevnitř a nakonec se nechali z dnes nejsilnější vládní strany vyhodit. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

20:17 Sekta nedotknutelných z Kavčích hor. Otřesné svědectví, co se dělo ve Sněmovně kolem schvalování zpráv

Česká televize a její rada se chová jako sekta nedotknutelných, která odmítá poslancům odpovědět na …