Ministr Hamáček: Nechceme nic podcenit, očekává se, že příští jednání vlády bude na dálku

05.09.2020 19:38

Koronavirus v České republice láme rekordy, ve středu padl denní rekord v počtu nakažených, kdy bylo ohlášeno 649 nově nakažených, rekord byl překonán ve čtvrtek, kdy šlo o 679 nemocných a v pátek Ministerstvo zdravotnictví ohlásilo dokonce 798 dalších nakažených. Vicepremiér a ministr vnitra oznámil, že očekává, že všechna nezbytná jednání, včetně vlády, budou nyní na dálku. Na dvě směny, ve kterých se nebudou potkávat, přejdou také policisté nebo hasiči.

Ministr Hamáček: Nechceme nic podcenit, očekává se, že příští jednání vlády bude na dálku
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD zahájila kampaň před podzimními krajskými a senátními volbami.V krizi vás ochráníme- slogan, který představil předseda ČSSD Jan Hamáček

„Nechceme nic podcenit. To je přístup, který dlouhodobě prosazuji. Očekávám, že příští vláda bude jednat na dálku. Stejné to je i na ministerstvu vnitra. Pokud to není nezbytně nutné, řešíme vše přes videohovory. Zároveň reagujeme na aktuální vývoj i třeba tím, že policie a hasiči budou přecházet na směny A a B. Tak, aby se spolu směny nepotkávaly,“ uvedl předseda ČSSD Jan Hamáček.   

Anketa

Je Česká republika dobře řízenou a vedenou zemí? (Ptáme se od 2.9.2020)

61%
39%
hlasovalo: 13116 lidí


A opět apeloval, aby lidé nečekali na žádná nařízení a pokud je někde více lidí, nosili roušky. „A ještě jedna věc. Mám důvěru v lidi, kteří tady žijí. Nemyslím si, že je vždycky potřeba čekat, až přijde nějaké nařízení. Pokud jdu do uzavřeného místa (obchodní dům, hobby market), kde je více lidí, nasadím si roušku. Pořád platí, že nošením roušky chráním všechny ostatní. Buďme k sobě ohleduplní,“ žádá na svém facebooku Hamáček.
 
Nová opatření čekají v příštích dnech Prahu, od 9. září budou muset lidé v Praze nově nosit roušky v obchodech a od 14. září nasadí roušky také pražští školáci při pohybu ve společných prostorech. Omezena bude také otevírací doba restaurací, barů a nočních klubů. Ty budou muset být od půlnoci do šesté hodiny ranní zavřené.

Vicepremiér Jan Hamáček ale uvedl, že plošná opatření nepředpokládá. „Plošná opatření chápu spíše jako vypínání ekonomiky, a to si dovolit nemůžeme, to je až úplně ta poslední varianta, kdybychom se dostali do nepředstavitelných čísel. To, že v nějakém momentě mohou přijít opět roušky, to je očekávatelné,“ řekl Hamáček.Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

23:32 Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

Novou debatu o postoji Pirátské strany k vyvlastňování, které se strana snaží vytrvale dementovat, s…