Miroslava Němcová jde na Staromák. Chce svobodné Bělorusko

16.08.2020 16:42 | Zprávy
autor: mp

V neděli vpodvečer proběhne na Staroměstském náměstí v Praze akce na podporu Bělorusů toužících po svobodě. Miroslava Němcová a s ní i celá ODS se postavili na stranu demonstrantů. „Ženy v bílém demonstrují v Bělorusku proti násilí, zmanipulovaným volbám a za svobodu. Přidávám se k nim,“ napsala Němcová. A brněnský právník Tomáš Tyl zareagoval. Sdělil Bělorusům, že by si rovnou mohli za prezidenta zvolit George Sorose.

Miroslava Němcová jde na Staromák. Chce svobodné Bělorusko
Foto: FB poslankyně Němcové
Popisek: Miroslava Němcová podporuje běloruské demonstranty proti Alexandru Lukašenkovi

Po 18. hodině budou moct lidé na Staroměstském náměstí v Praze vyjádřit podporu Bělorusům toužícím po svobodě. Lidé mohou vyjádřit podporu Bělorusům, které v těchto dnech do krve bijí pořádkové síly věrné prezidentovi – diktátorovi Alexandru Lukašenkovi.

Podle pořadatelů akce spočívá zásadní problém v tom, že Alexandr Lukašenko neváhá použít sílu, použití síly vyvolá reakci a poté přijde protireakce. Nakonec se tak může roztočit nebezpečná spirála. Nebezpečná i pro Evropskou unii.

„Radikalizace vede do nestability, Bělorusko je soused EU, a pokud je nestabilní, to je nebezpečné pro EU, a pro Vás osobně (pašování drog, lidí, zbraní atd.). Příčinou radikalizace a nestability je pan Lukašenka, protože on popírá vůli lidu a pomocí policie používá hrubé násilí,“ upozorňují pořadatelé akce.

Pokud s tím chtějí Češi něco udělat, měli by dorazit na demonstraci a zároveň vy se měli obrátit i na své poslance a senátory, aby se situaci v Bělorusku věnovali i na parlamentní půdě. A nakonec, lidé mohou podpořit běloruské občany i finančně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…