Mladý Babiš hodiny vyprávěl: Můj cíl není škodit. Počkat, beru zpět. Kdyby mě zaměstnali jako stíhacího pilota, rád bych někde uškodil

12.09.2021 9:10

Všimli si mě, všimli si mě, všimli si mě! Andrej Babiš mladší poskytl rozsáhlý rozhovor Deníku N, v němž konstatoval, že jeho otec a šéf hnutí ANO Babiš starší je morálně nemocný člověk, kterému by prospělo pobýt si ve vězení. Babiš mladší považuje svého otce za psychopata a mafiána. Prozradil na sebe, že chtěl být stíhacím pilotem a někomu škodit, ale v civilním životě podle svých vlastních slov nechtěl škodit nikdy nikomu. Jen chce očistit své jméno.

Mladý Babiš hodiny vyprávěl: Můj cíl není škodit. Počkat, beru zpět. Kdyby mě zaměstnali jako stíhacího pilota, rád bych někde uškodil
Foto: Prostor X
Popisek: Andrej Babiš ml.

Novináři důkladně vyzpovídali syna stávajícího premiéra Andreje Babiše, Andreje Babiše mladšího. Ten o svém otci prohlásil, že je to morálně nemocný člověk, kterému by pobyt ve vězení prospěl.

„On je morálně nemocný člověk, myslím si, že by mu prospělo si trochu posedět, že by ho to vyléčilo. A já bych věřil, že existuje spravedlnost. Řekl bych si, že s Českou republikou to není až tak špatné, že tady nakonec funguje právní stát. Takže tak,“ uvedl doslova na adresu svého otce Babiš mladší.

Zdůraznil také, že hodlá žalovat svého otce, ale konkrétní podobu žaloby prý nechá na právníkovi. Nejen za to, že byl v roce 2017 podle svých slov zavlečen na ukrajinský Krym, dnes ovládaný Ruskem, ale i za jiné věci.

„To, co se nyní děje, je jasný výsledek mé aktivity, toho humbuku. Všimli si mě politici, všimli si mě, všimli, všimli si mě! Všimla si mě i média. A skončilo to tak, že nakonec asi cítila nějaký tlak i policie, protože ji zmiňovali lidé na Twitteru,“ prohlásil Babiš mladší.

Podle svých vlastních slov nechce stávajícím „humbukem“ nikomu škodit.

„Můj cíl nikdy v životě nebyl, není a nebude škodit. Počkat, to beru zpátky – kdyby mě někdo zaměstnal jako stíhacího pilota, s radostí bych někde uškodil. Vždycky jsem chtěl být stíhací pilot. Ale v civilním životě, jako normální člověk, který má normální život, jsem nikdy nechtěl nikomu ubližovat. Můj cíl není otci ubližovat. Můj cíl je očistit se a dosáhnout spravedlnosti. A mimochodem pevně věřím, že můj případ ukáže, jestli v této zemi ještě stále funguje právní stát,“ zaznělo od premiérova syna.   

„Je to psychopat, je to mafián,“ pronesl na adresu svého otce Babiš mladší.

Anketa

Co si myslíte o slovním útoku Andreje Babiše mladšího?

hlasovalo: 18223 lidí
Teď mu prý pomáhá asi třicet lidí, přičemž to jsou všechno lidé stojící mimo politiku. Premiérův syn zvažuje, že do tohoto týmu přijme i píáristu, ale jen na dobu, co povede soudní spor se svým otcem. Je si totiž vědom toho, že se dopouští chyb ve vystupování na veřejnosti. Občas se prý „nas*re“ a pak píše různé věci třeba na sociální sítě. V jednom ze svých příspěvků doporučil lidem, aby si jeho vyjádření archivovali, protože mohou zase zmizet z veřejného prostoru.

„To jsem se nudil, prostě se někdy vyhecuji. A řekl jsem: ‚Vím, že jsi zlej, že si zasloužíš prohrát a prostě na mě nemáš. A já prostě vyhraju a jdu do toho.‘ Tak jsem se vyhecoval, prostě jsem se na chvíli nas*al. A na to mám právo, i zdraví lidé se někdy nase*ou a je to úplně normální,“ pravil Babiš mladší.

Na některé otázky novinářů Babiš mladší odmítl odpovědět.

„Já bych rád zdůraznil jednu důležitou věc – média jsou strašně silná. Takže se vám omlouvám, ale mám k tomu vykrucování své důvody. Některé věci si nepřeju říct, protože by to ovlivnilo můj další život. Například by to mohlo ovlivnit moji výpověď na policii,“ řekl Babiš mladší.

Odmítá však, že by s ním média manipulovala. Podle jeho vlastních slov s ním nemanipuluje ani šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr. Prý se vzájemně respektují.

„Já vím, kam směřujete, že mě pan Šafr manipuluje. Ale já jsem nadchl pana Šafra. Já jsem člověk, který má energii, až moc energie,“ zaznělo od Babiše mladšího.

Premiérův syn dal také jasně najevo, že se cítí zdráv a má v ruce posudek, že není schizofrenní. Léky na schizofrenii bral od roku 2015, a je přesvědčen, že zbytečně.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Tomáš Czernin byl položen dotaz

Válka na Ukrajině

Pane senátore, opravdu věříte tomu, že má Ukrajina šanci Rusko porazit, a že ji USA a ostatní budou podporovat do nekonečna? Nechápejte mě špatně, přeji si, aby Ukrajina Rusko porazila, ale myslím, že je to dost nereálná vize. A co mě ještě na vašem komentáři zarazilo je, že v něm vůbec nepíšete o m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zaplatíte 150 Kč, Stardance si pořád nepustíte. Srovnání ČT s Voyo, iPrima nebo HBO Max

7:25 Zaplatíte 150 Kč, Stardance si pořád nepustíte. Srovnání ČT s Voyo, iPrima nebo HBO Max

Málo obsahu za hodně peněz – tak se jeví v porovnání s konkurenčními službami nabídka filmů, seriálů…