Mladý Stropnický se pustil do Trumpa: Bude bojovat za velký byznys, celá ta kampaň je jen podvod

21.07.2016 23:01

O tom, jak by se měla změnit EU i o republikánském kandidátovi na prezidenta USA Donaldu Trumpovi diskutovali ve čtvrtečních Událostech, komentářích předseda Strany zelených Matěj Stropnický a předseda poslaneckého klubu hnutí Úsvit Marek Černoch.

Mladý Stropnický se pustil do Trumpa: Bude bojovat za velký byznys, celá ta kampaň je jen podvod
Foto: zeleni.cz
Popisek: Matěj Stropnický

Stropnický poukázal na to, že nadnárodní ekonomickou moc je třeba vyvažovat nadnárodní politickou mocí. EU by se měla zbavit daňových rájů, v tom ale selhává.

Černoch poukázal na to, že malé státy na federalizaci doplácejí.

Stropnický považuje za logičtější, když jsou hájeny zájmy podnikatelů stranou na celoevropské úrovni, podobně zájmy zaměstnanců také na celoevropské úrovni.

Čeští politici se v Bruselu bez tlumočníků nedomluví

Podle Stropnického je chybou našich politiků, že se v Bruselu kvůli špatné jazykové vybavenosti nedomluví. To podstatné se totiž domlouvá na chodbách a v kuloárech bez tlumočníků, toho ale naši politici nejsou schopni, protože se tam nedomluví. Pak říkají, je to špatně, a to vrhá v očích veřejnosti na EU špatné světlo.

Zelení podle Stropnického považují za nutné, aby Česko nějakým způsobem sdílelo zodpovědnost za přicházející migraci. Nelze celou její tíhu nechat jen na Itálii, Maďarsku apod. Přerozdělování migrantů by se ale mělo dít podle přísných pravidel.

Černoch upozornil, že nejsme zodpovědní za to, co se děje v Německu a Francii. A Úsvit nechce, aby se to dělo u nás.

Trump pojmenovává věci pravým jménem

Řeč přišla i na nejnovější kontroverzní prohlášení Donalda Trumpa, který naznačil, že když některé státy NATO nebudou dostatečně přispívat na obranu, tak že jim v případě nutnosti může být odepřena vojenská pomoc. Podle Stropnického by to byl faktický začátek rozpadu NATO. Zelení vždy podporovali společnou zahraniční a obrannou politiku EU spíše než NATO.

Černoch uvedl, že NATO by měla být opět obranná aliance.

Stropnický varoval, že když na sebe necháme působit strach z teroristických činů, povede to k závodům ve zbrojení. Myslí si také, že Trump bude hájit zájmy velkého byznysu, to voličům teď neříká, to je prý zásadní podvod jeho kampaně.

Černoch připustil, že Trump měl některé kontroverzní výroky jako, že všichni migranti jsou špatní, ale pojmenovává věci pravým jménem, říká zatočíme s islámskými teroristy. „Lidé už mají plné zuby stran, které jim roky lhaly. Stejné je to v Americe,“ podotkl Černoch.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poteče krev? Vtrhnou odpůrci Babiše do Sněmovny? Padla zlá slova, vlastně ještě horší

19:51 Poteče krev? Vtrhnou odpůrci Babiše do Sněmovny? Padla zlá slova, vlastně ještě horší

„Byl by to boj a rozhodně nic hezkého.“ To ne, žádné násilí! Ani evidentní političtí odpůrci nové Ba…