NSDAP 09! Nas*aný Ovčáček totálně vypěnil. Zakrytý Koněv a nový vývoj ze všech stran

30.08.2019 13:43 | Zprávy
autor: mp

Vedení Prahy 6 se rozhodlo spor o pomník maršála Sovětského svazu Ivana Stěpanoviče Koněva vyřešit specifickým způsobem. Městská část se rozhodla nechat pomník zakrýt, aby ho napříště ochránila před vandaly. A Jiří Ovčáček spustil kanonádu...

NSDAP 09! Nas*aný Ovčáček totálně vypěnil. Zakrytý Koněv a nový vývoj ze všech stran
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Ovčáček

Na Praze 6 už je několik dní horko, a to nejen kvůli počasí. V žilách některých lidí se vaří krev kvůli sporu o pomník sovětského maršála Koněva. Vedou spory o to, zda by pomník měl zůstat na místě, nebo by se měla přesunout např. na půdu velvyslanectví Ruské federace, nástupnického státu Sovětského svazu.

Bitvu se rozhodlo ukončit vedení městské části, které podle informací ČTK nechá sochu zakrýt plachtou. Prý proto, aby se k soše znovu nedostali vandalové, kteří pomník nejednou polili rudou barvou, aby upozornili na skutečnost, že i Koněv měl dvě tváře. Na jedné straně to byl maršál-osvoboditel, který z řady zemí východní Evropy vyhnal nacistické zrůdy. Jenže v roce 1956, tedy 11 let po druhé světové válce, utopil v krvi touhu Maďarů po svobodě.

„Stavíme lešení, abychom sochu ochránili před dalšími vandalskými útoky. Je to v tuto chvíli nejúčinnější řešení. Nejsme apriorně proti tomu tady sochu mít, ale nejsme schopni ji efektivně ochránit,“ poznamenal k aktuálnímu počinu radnice mluvčí Prahy 6 Ondřej Šrámek.

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček však nad rozhodnutím radnice Prahy 6, v jejímž čele stojí Ondřej Kolář z TOP 09, vypěnil. Přirovnal TOP 09 k nacistické straně (NSDAP). „NSDAP 09“, napsal Ovčáček na sociální síti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…