Na Miroslavu Němcovou padl velký smutek

29.10.2018 9:31

Hosty debaty Pavla Štrunce a Bohumila Pečinky na serveru Reflex.cz byla poslankyně za ODS Miroslava Němcová a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

Na Miroslavu Němcovou padl velký smutek
Foto: Repro ČT
Popisek: Miroslava Němcová v Událostech, komentářích

"Na Pražském hradě jsem nebyla z toho důvodu, protože nejsem spokojená s tím, jak pan prezident vykonává svůj úřad. Pan prezident nepracuje pro blaho všech občanů, místo toho útočí," poznamenala Němcová úvodem, proč se nezúčastnila slavnostní chvíle ve Vladislavském sále. "Jestliže někdo není spokojen, má říct své důvody," podotkla Němcová, jež své důvody neúčasti zdůvodnila prezidentovi Zemanovi v otevřeném dopise.

"Trápilo mě, že v toto výročí nebudu ve společnosti, která je noblesní. Když jsem psala ten dopis, rozhodně mi lehko nebylo," dodala evidentně skleslá Němcová.

Video ZDE.

Kalousek pak v debatě podotkl, že pozvánku do Vladislavského sálu ani nedostal. "Když už to rozhodnutí padlo, cítím se mnohem lépe v té množině nepozvaných, než kdybych byl pozvaný," sdělil Kalousek. Zeman podle něj kádrováním vybral ty, které vybrat chtěl. "Jsou vyznamenání velmi pochybní lidé s velmi pochybnými kořeny v totalitním režimu. Zeman ze státního státku udělal svůj soukromý mejdan," kritizoval Kalousek. "To, co prezident Zeman a premiér Babiš dělají, jde o postupnou destrukci parlamentní demokracie," zmínil Kalousek. 

Kalousek i Němcová se pak zmínili také o tom, koho Zeman vyznamenal. "Možná je to součástí vzkazu, že vláda se opírá o hlasy komunistické vlády. Prezident určitě chce, aby jakýmkoliv dalším krokem ukázal, že si za svým jmenováním vlády stojí," podotkla Němcová. Tu podle jejích slov přepadl nad seznamem vyznamenaných smutek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…