Narušení rodiny, indoktrinace přes neziskovky, ideologická masáž dětí... Poslankyně SPD trhá Istanbulskou úmluvu

17.09.2021 9:58

Poslankyně SPD Lucie Šafránková vyzvala k odmítnutí Istanbulské úmluvy. „Jednou provždy,“ píše.

Narušení rodiny, indoktrinace přes neziskovky, ideologická masáž dětí... Poslankyně SPD trhá Istanbulskou úmluvu
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Lucie Šafránková, poslankyně SPD

„Hnutí SPD odmítá jakékoli zásahy nadnárodních či mezinárodních orgánů, typu Evropské unie či Rady Evropy, do vnitřních záležitostí České republiky. A to jak do její legislativy i do její exekutivní praxe – a samozřejmě i do oblasti české justice,“ píše jasně Šafránková s tím, že i z toho důvodu jednoznačně odmítají ratifikaci Istanbulské úmluvy.

„To je mezinárodní smlouva, která má – pod deklaratorním krytím boje proti násilí na ženách – ambice uplatňovat v signatářských státech progresivistickou genderistickou ideologii a rozvracet staletími prověřené společenské a mezilidské vazby včetně snahy o rozložení tradiční rodiny jakožto naprosto nejdůležitější, základní, konstituční společenské a státní jednotky,“ vysvětluje Šafránková.

„Ženy (koneckonců i muže) proti domácímu i jinému násilí již nyní velmi dobře chrání český právní řád a český trestní zákoník – samozřejmě za předpokladu, že policie, státní zastupitelství a soudy budou kvalitně konat svoji práci a příslušné zákony vymáhat i v praxi, a to bez ohledu na to, kdo domácí násilí páchá a kdo je jeho obětí,“ domnívá se Šafránková.

Bc. Lucie Šafránková

  • SPD
  • poslankyně, místopředsedkyně Výboru pro sociální politiku
  • poslankyně

„Důvodů, proč musíme tento nebezpečný dokument odmítnout – a nepřipustit jeho začlenění do českého právního řádu, kde by dokonce byl, jakožto mezinárodní smlouva, nadřazen ostatním českým zákonům, je více,“ začíná vypočítávat Šafránková.

„Šlo by  o další dalekosáhlou závaznou a nepřijatelnou nadnárodní právní regulaci vůči českým občanům a orgánům českého státu – a tudíž i o další omezení české legislativní, exekutivní i justiční suverenity. Istanbulská úmluva znamená průlom nejen do českého právního systému, ale i do našich staletých společenských tradic a zvyklostí. Úmluva přináší reálné riziko sankcí pro české občany (i pro český stát jako takový) od mezinárodních soudů (zde hlavně Evropský soud pro lidská práva). Úmluva vnáší do právního řádu, kde má panovat rovnost všech subjektů práva, povinnost přednostně zohledňovat ve všech tzv. genderové hledisko,“ uvádí poslankyně.

Anketa

Je Andrej Babiš mladší obětí svého otce?

21%
62%
hlasovalo: 71998 lidí
„Neopominutelným negativem tohoto dokumentu  je i povinnost smluvních stran (v našem případě tedy České republiky) vytvořit  – a z veřejných peněz financovat – kampaň (indoktrinaci), prováděnou tzv. neziskovými organizacemi se zahraničním napojením, která by školila státní úředníky a soudce o tom, jak Istanbulskou úmluvu aplikovat v praxi,“ zmínila.

„Istanbulská úmluva by rovněž povzbudila šíření atmosféry udavačství a strachu, v mnoha případech by vedla k prolomení lékařské a advokátní mlčenlivosti se všemi negativními a nepřijatelnými důsledky. Dokument by znamenal i další nebezpečnou a nepřijatelnou ingerenci státu, na základě zahraničního diktátu, do školních a vzdělávacích osnov. Tedy další ideologickou masáž našich dětí. Přijetí úmluvy by způsobilo nepřijatelný průlom do základních principů  (trestního) práva v podobě vynuceného oslabení důkazní praxe a rozšíření počtu trestných činů, kde může být sankcí odebrání rodičovských práv. Což je jasný důkaz toho, že jde o další z řady (zahraničních) nástrojů, které útočí na tradiční rodinu. Istanbulská úmluva přímo ohrožuje zachování a primát ústavního práva na svobodu svědomí a svobodu vyznání,“ zakončila se slovy, že hnutí SPD proto jasně odmítá ratifikaci Istanbulské úmluvy Parlamentem České republiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

FactChecking BETA

Nepřesnost, či přímo dezinformace ve článku? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konec Lipavského: Po průšvihu v ČT přišlo nečekané. A zlé

9:21 Konec Lipavského: Po průšvihu v ČT přišlo nečekané. A zlé

Úplný idiot. I takové názory zaznívaly poté, co Jan Lipavský po schůzce s prezidentem Zemanem prezen…