Ne! Rakousko a Dánsko směřují k odmítnutí migračního paktu OSN

8. 10. 2018 8:40

Rakousko a Dánsko, tyto země na konci minulého týdne představily na společné tiskové konferenci dokument, který se týká migrace a přijímání uprchlíků. V OSN z něj mít příliš velkou radost nebudou.

Ne! Rakousko a Dánsko směřují k odmítnutí migračního paktu OSN
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Rozdávající oběd

Dokument se týká programu OSN pro přesídlování, v rámci kterého jsou zainteresované země povinny přijmout zodpovědnost za uprchlíky. Dánsko přitom již v minulosti dalo jasně najevo, že se programu OSN pro přesídlování nehodlá účastnit. Nyní tento svůj postoj potvrdilo po boku s Rakouskem, které změnilo své postoje v důsledku působení nově zformované vládnoucí koalice, kterou tvoří lidovci společně se Svobodnými.

Anketa

Může být Andrej Babiš spokojen s výsledkem komunálních voleb?

86%
14%
hlasovalo: 3931 lidí

Ústy dánské ministryně pro integraci Inger Støjbergové a rakouského ministra vnitra Herberta Kickla obě země avizovaly, že programu OSN pro přesídlování by se účasnily pouze v případě, že by byla přijata další opatření. Konkrétně představitelé uvedli ochranu vnějších hranic, zbrždění ilegální migrace a získání opětovné důvěry u veřejnosti. Pouze v takovém případě by podle obou členů vlády svých zemí bylo možné vybrané uprchlíky v malém množství přijmout.

Celý text v němčině je ZDE.

Fotogalerie: - Ve volebních štábech

Čekání na výsledky senátních a komunálních voleb v...
Čekání na výsledky senátních a komunálních voleb v...
Čekání na výsledky senátních a komunálních voleb v...
Čekání na výsledky senátních a komunálních voleb v...
Čekání na výsledky senátních a komunálních voleb v...
Čekání na výsledky senátních a komunálních voleb v...

Jak uvádí německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung, Dánsko se fakticky neúčastní programu OSN pro přesídlování již od roku 2016. „Přestože se nám od té doby daří lépe zvládat integrovat uprchlíky, jsme stále v situaci, kdy na našem území pobývá až příliš velký počet těchto lidí,“ uvedla ministryně pro integraci ve svém prohlášení. Od roku 1989 Dánsko každoročně přijímalo v rámci zmiňovaného programu OSN 500 uprchlíků.

V posledních letech se však přistěhovalecká politika Dánska v důsledku uprchlické krizi zpřísnila a v regionu severní Evropy patří bezpochyby k nejrestriktivnějším. Minulý rok poslanci dánského parlamentu přijali opatření, podle kterého si může ministerstvo pro cizince a integraci samo rozhodnout, jestli a případně kolik uprchlíků bude v rámci programu OSN pro přesídlování přijímat.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Začalo to přestřelkou Xavera s redaktorkou ČT. A teď? Ozývají se postižení, zapojují se další redakce. Jde prý o boj o veřejnoprávní média

15:49 Začalo to přestřelkou Xavera s redaktorkou ČT. A teď? Ozývají se postižení, zapojují se další redakce. Jde prý o boj o veřejnoprávní média

Před pár dny po českém internetu kolovalo video, na němž se moderátor Luboš Xaver Veselý obul do red…