Nebuď vulgární, Zemane, vyzývají u sochy Masaryka odpůrci prezidenta

08.03.2018 13:22

REPORTÁŽ Vlajky Evropské unie se objevily v den inaugurace prezidenta u sochy T. G. Masaryka na Hradčanském náměstí. Asi dvacítka lidí přišla vyjádřit svůj jednoznačný odpor a nesouhlas s politikou hlavy státu. O tom svědčily i transparenty, které si přinesli s sebou.

Nebuď vulgární, Zemane, vyzývají u sochy Masaryka odpůrci prezidenta
Foto: JK
Popisek: Protest u sochy T.G. Masaryka proti prezidentu Miloši Zemanovi
reklama

Kolem poledne protestovali aktivisté na Hradčanském náměstí. Inauguraci prezidenta republiky, která za pár minut začne ve Vladislavském sále, využili odpůrci Miloše Zemana k vyjádření odporu proti němu. Kolem sochy T. G. Masaryka vlály vlajky Evropské unie. Na transparentech byly nápisy o tom, že prezident nemá být vulgární, nesmí zrazovat svou zem, musí být demokrat, má spojovat, a ne rozdělovat. Cedule v rukou odpůrců prezidenta upozorňovaly také na to, že prezident si nesmí dělat, co chce, i když vyhrál volby (v souvislosti s vlajkami EU kolem sochy zakladatele samostatného Československa je možná na místě zmínit, že Miloš Zeman je prvním českým prezidentem, který před třemi lety vlajky EU na Pražském hradě vyvěsil k nelibosti jejích tehdejších kritiků, pozn. autora). 

Na místě bylo kolem dvou desítek demonstrantů. Pořadatelé ještě předtím přitom počítali zhruba s padesátkou manifestujících, jak informovala média. „Tady je snad jen patnáct lidí,“ komentovala nízkou účast na manifestaci jedna z kolemjdoucích dívek posměšně. „Turisté tady na Hradčanském náměstí evidentně neví, o co zde vlastně jde,“ hlásil na kameru reportér z konkurenčního média.

KOLEM T.G.M. VLÁLY VLAJKY EVROPSKÉ UNIE:

 

Na plácku pod sochou prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka defilovala dvojice pořadatelů protestu s rozvinutým nápisem: „rebelové české politiky“. Nahoře u sochy bylo možné zahlédnout proslulého aktivistu Tomáše Peszynského, který se stal objektem zájmu některých novinářů.

Kde zůstala housenka? 

Peszynski je znám coby Zemanův hlasitý kritik a rovněž i pojízdnou skulpturou, která Zemana, Orbána, Putina, Fica a Kaczynského zpodobňuje jako housenky užírající z listu demokracie. Rovněž se netají tím, že namá v lásce server ParlamentníListy.cz. Na jedné demonstraci na Václavském náměstí se dokonce pustil do verbální přestřelky s fotoreportérem redakce, když se jej reportér zeptal na autora housenky. 

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Právě na Hradčanském náměstí budou moci lidé sledovat samotný ceremoniál na velkoplošné obrazovce. Lidé mohou také čekat na třetím hradním nádvoří, přes které bude Zeman přecházet z Vladislavského sálu do katedrály sv. Víta. V oblasti Hradu se tak pohybuje zvýšené množství policistů. 

NA MÍSTĚ BYLI REBELOVÉ ČESKÉ POLITIKY: 

Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě složí svůj druhý prezidentský slib. Na společné schůzi poslanců a senátorů se tak ujme prezidentského úřadu na dalších pět let. Zeman byl do úřadu hlavy státu zvolen v lednu v druhé přímé volbě prezidenta, když ve druhém kole porazil Jiřího Drahoše. Slavnostní ceremoniál ve Vladislavském sále začne ve 14:00. Přineseny do něj nejprve budou historické bojové prapory, prezidentská standarta, státní vlajka a výtisky současné i historické Ústavy.

PROTI ZEMANOVI A BABIŠOVI SE NEDÁVNO DEMONSTROVALO NA VÁCLAVÁKU. PROJDĚTE SI GALERII: 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jonáš Kříž

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

4:38 Venčil psa a fotil: „Noční Prahou se zbrojákem. Úterní noc vyvrhla odporná individua. Drogy, alkohol, smrad, řev. Takhle to u nás vypadá…“

Na ParlamentníListy.cz se obrátil padesátiletý obyvatel pražských Nuslí. Navázal na sérii několika č…