Nejen Čvančarová. Proti Babišovi vystoupil i katolický kněz Vácha

07.06.2019 18:02

V souvislosti s demonstracemi proti premiéru Andreji Babišovi (ANO) se hovoří také o introvertech. Nejen, že o nich přímo na Václavském náměstí promluvila herečka Jitka Čvančarová, na blogu serveru Aktuálně.cz podobně psal i katolický kněz Marek Orko Vácha.

Nejen Čvančarová. Proti Babišovi vystoupil i katolický kněz Vácha
Foto: Screen Youtube
Popisek: Jitka Čvančarová se klaní demonstrantům na Václavském náměstí

Herečka Čvančarová se podle svých slov přišla na náměstí demonstrujícím poklonit. „Nejste lhostejní, chcete žít krásně svůj život. Jste introverti, kterým nedělá dav dobře, a jste tu, nejste někde na plovárně,“ řekla dojatě směrem k mase lidí. „V dětství nás naučili význam slov, jako jsou čest a pravda. V dnešní době jsou tato slova považována za nadávky. Jsou to ale základy demokracie a svobody. Zrada někdy bolí více než smrt. Klaním se vám,“ zopakovala Čvančarová. Premiérovi poslala rovnou jasný vzkaz. „Pane Babiši, naše srdce, čest a svobodu si nekoupíte,“ řekla jasně a v modlící se pozici vyzvala přítomné, aby vydrželi, jelikož to vše potrvá ještě dlouho.

Psali jsme ZDE.

„Nejsem revolucionář. Jsem introvert. Nebaví mě chodit na demonstrace. Ale nežijeme proto, abychom dělali jenom věci, které nás baví,“ poznamenal katolický kněz Marek Orko Vácha na svém blogu. 

Anketa

Okrádá vás Andrej Babiš?

17%
hlasovalo: 26428 lidí

„Chodím na demonstrace, protože není v demokratické zemi zvykem mít trestně stíhaného premiéra, který je registrovaným agentem StB. My jej máme. Chodím na demonstrace, protože není v demokratické zemi zvykem, aby trestně stíhaný premiér vyměnil ministra spravedlnosti ve stejné chvíli, kdy tohoto premiéra policie navrhla obžalovat. U nás se tak stalo,“ zdůvodnil svou účast na demonstraci Vácha. 

„Chodím na demonstrace, abych podpořil, že spravedlnost v demokratické společnosti musí být spravedlností pro všechny, od premiéra k poslednímu z nás, padni komu padni. Premiér demokratické země se musí úzkostlivě snažit, aby nejen nevyužíval svou moc k ovlivňování spravedlnosti, musí se i snažit o to, aby žádný z jeho kroků nemohl být interpretován jako využívání moci k ovlivňování spravedlnosti. U nás se tak neděje. Dosazení Marie Benešové bylo takovým krokem,“ poukázal Vácha a zdůraznil také to, že premiér a prezident lžou. 

Původní text ZDE

„Politici nemají svou moc od bohů, mají ji od nás. Mají reprezentovat zájmy občanů. Oni nezaměstnávají nás, my zaměstnáváme je. A jako kdokoli, kdo pracuje, když politici svou práci dělají špatně, tak ji dělat nemohou. Když zneužijí důvěry, kterou od voličů dostali, pak sami nejsou důvěryhodní. Když nejsou důvěryhodní, pak nemohou vládnout. A když si toho oni sami nejsou vědomi, pak my musíme vyjít do ulic a na náměstí, abychom jim to řekli. Takhle jednoduché to je,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílají

18:49 Okamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílají

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura na sociální síti informoval o brutálním případu znásilnění, který v…