Němcová: Je mi líto Petra Nečase. Rohlíky v samoobsluze? To bylo takto!

6. 2. 2020 8:44

Poslankyně ODS a bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová se v rozhovoru pro Denikn.cz vyjádřila k tomu, proč jí je líto expremiéra Petra Nečase. Zároveň také hovořila o rohlících v samoobsluze.

Němcová: Je mi líto Petra Nečase. Rohlíky v samoobsluze? To bylo takto!
Foto: Repro YouTube
Popisek: Miroslava Němcová na 29. kongresu ODS (18.1.2020)
reklama

Úvodem se Němcová vyjádřila k ženám v politice. „Jak složité to musí mít mladá žena s malými dětmi, která je z Uherského Hradiště a každý večer nepřijde domů a nestačí své děti pohladit v postýlce a třeba i přečíst pohádku? Když celý týden nejste doma, je z vás víkendová matka a víkendová manželka. Málokterý vztah to vydrží. A to pozoruju tady ve Sněmovně, kde se rozvádí fest. Muži totiž roli manžela poslankyně obtížně zvládají," poznamenává Němcová, která sama šla do politiky až ve chvíli, kdy její syn byl dospělý. Říká, že jako matka malého dítěte by do politiky nešla. 

Fotogalerie: - Květiny pro Koněva

Shromáždění u sochy maršála Koněva s názvem Květin...
Shromáždění u sochy maršála Koněva s názvem Květin...
Shromáždění u sochy maršála Koněva s názvem Květin...
Shromáždění u sochy maršála Koněva s názvem Květin...
Shromáždění u sochy maršála Koněva s názvem Květin...
Shromáždění u sochy maršála Koněva s názvem Květin...

O Němcové se jednu dobu dokonce hovořilo jako o možné kandidátce na prezidentku, nakonec však její mateřská ODS vyslala do boje o Hrad Přemysla Sobotku. "Byl tam i z mé strany vzdor, protože jsem cítila, že nemám podporu. Když jdete do souboje o prezidentské křeslo, není to legrace. To je nejvyšší liga, kterou můžete hrát. A když za sebou nemáte ty, kteří stojí za vámi… A já cítila, že je tam nemám. Že začínám být sama jak voják v poli," okomentovala tehdejší situaci. Podle svých slov je člověk, který si líp rozumí s voliči než s vlastní stranou. 

Anketa

Byl by Dominik Hašek dobrý prezident?

2%
98%
hlasovalo: 32506 lidí

Své pak Němcová v rozhovoru řekla i k expremiéru Petru Nečasovi. Strašně ji podle jejích slov zklamalo, jakým ponižujícím způsobem odešel z politiky. „Když ho vidím, je devastující, co má napsáno ve tváři. Ale zároveň mě stejně trápí – protože jsme se dobře znali a známe s jeho ženou Radkou – zásah do jeho rodiny. Bylo to dramatické. A to, že se nevědělo, co bylo příčinou vtrhnutí policistů na Úřad vlády… Když si vzpomenu na první tiskovou konferenci, kde státní zástupci mluvili o zlatých cihlách a nevím čem ještě… Já věděla, že to není možné. Petra Nečase znám a vím, že není typ, který by si kolem sebe usoukal nějakou mafii. A lidsky mi ho je strašně líto,“ uvedla Němcová.

Fotogalerie: - Úspěch ODS

Předseda ODS Petr Fiala
Volební štáb ODS
Dlouholetý poslanec ODS Marek Benda
Předseda ODS Petr Fiala
Senátor za ODS Jiří Oberfalzer
Bývalý primátor Prahy Bohuslav Svoboda

Závěrem se pak vyjádřila i k dezinformacím, kdy jí občas přijde nějaký e-mail, který ji upozorní, že i na ni nějaká kampaň běží. „Bylo to třeba o tom, že kradu rohlíky v samoobsluze,“ uvádí Němcová. A jak celá tato věc podle ní vznikla? „Vzniklo to při jednom vážném sporu, který jsem měla s Davidem Rathem v době, kdy byl ještě poslancem a já předsedkyní Sněmovny. Něco jsem tam říkala a on reagoval slovy: ‚Vy máte mentalitu zlodějky rohlíků v samoobsluze.‘ Já jsem si toho nevšímala, protože obvykle si těchto věcí nevšímám, ale teď jsem zjistila, že si to žije svým životem,“ uzavřela.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…