Nemehla? Kalousek začal nadávat

26.07.2018 10:37

Agrofert, jenž patří do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO), získal loni na dotacích více peněz, než zaplatil na dani z příjmů. Jde o největší obnos peněz na dotacích v jeho historii. Píší to Hospodářské noviny. A na Twitteru na to reaguje předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

Nemehla? Kalousek začal nadávat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Centrála firmy Agrofert

Agrofert loni získal na dotacích více než dvě miliardy korun. Což je mnohonásobně víc, než zaplatil na dani z příjmů – tam totiž odešlo 739 milionů korun. Hospodářské noviny tyto údaje čerpaly z výroční zprávy, která na 65 stranách detailně popisuje hospodaření koncernu. Dotace se pak dělí na tři části – provozní, investiční a peníze na dorovnání garantovaných výkupních cen elektřiny z obnovitelných zdrojů. 

Anketa

Je Česká republika právní stát?

4%
96%
hlasovalo: 8829 lidí

Co se týče prosperování společnosti v Německu, tak tam se podle výroční zprávy daří hůře, zároveň také výroční zpráva ukazuje, že Agrofertu roste dluh. Loni se toto číslo zvýšilo na 35,5 miliardy.  

„739 mio lidem dáme, 2 102 mio si od lidí vezmeme. To je dost peněz, abychom mohli ještě lidem namluvit, že pro ně makáme. A to se vyplatí! Nejsme žádná nemehla, děti se za nás nebudou muset stydět. Vaše ANO-Agrofert,“ zmínil Kalousek k výsledkům společnosti.

„Férové je dodat, že by toho A. Babiš nikdy nemohl dosáhnout, kdyby neměl ochotné a poslušné koaliční partnery z řad ČSSD a KDU-ČSL. Zásluhy ministra zemědělství ocení v Agrofertu i příští generace. Naši potomci taky, protože to budou platit,“ doplnil vzápětí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle je nátlak Bruselu na české volby, paní Jourová?! Petr Žantovský se zhrozil nad slovy eurokomisařky

7:30 Tohle je nátlak Bruselu na české volby, paní Jourová?! Petr Žantovský se zhrozil nad slovy eurokomisařky

TÝDEN V MÉDIÍCH Pořádně vedle šlápla eurokomisařka Věra Jourová svým vyjádřením k volbám, které čeka…