Než půjdete k volbám: Zásadní vyjádření Magdy Vášáryové

8.1.2018 9:42 dop.

Slovenská politička a herečka Magda Vášáryová se krátce před prezidentskými volbami opětovně vyjádřila k tomu, koho podpoří. Své více než rok staré rozhodnutí nezměnila.

Než půjdete k volbám: Zásadní vyjádření Magdy Vášáryové
Foto: archiv
Popisek: Mgr. Magdaléna Vášáryová, diplomatka, exposlankyně NR SR

„Svět se vymkl z pantů, píší ve svých komentářích renomovaní filozofové, soudci, političtí komentátoři. V naší střední Evropě bude rozhodující – po 50 letech těžce prožitých ve dvou totalitních režimech – jak budeme reagovat a k jaké formě režimu se ‚přitulíme‘. Postmoderní autoritarismus, ke kterému směřují naši sousedé a partneři ve V4, není ten směr, kterým jsme se vydali po roce 1989,“ poznamenala Vášáryová.

Anketa

Půjdete k 1. kolu prezidentských voleb?

97%
3%
hlasovalo: 13943 lidí

„Naše situace na Slovensku je důkazem, jak důležitou roli sehrává přímo volený prezident, nezávislý na různých typech oligarchů z domova i ze zahraničí, jasně profilovaný demokrat, muž ještě plný síly a energie. Proto jsem se rozhodla již před více než rokem, že podpořím pana Michala Horáčka. Je pro mne mezi všemi kandidáty jediným vskutku nezávislým kandidátem a energickým demokratem. Evropanem,“ uzavřela diplomatka s tím, že Česko takového člověka velmi potřebuje.

Svou podporu Horáčkovi vyjádřila Vášáryová již před více než rokem. „Já a moji přátelé na Slovensku jsme přestali rozumět, kam Česká republika směřuje. Velmi nás to děsí, nerozumíme tomu už od odmítnutí radaru, odmítnutí eura, různých nacionalistických tendencí, na které jsme od vás nebyli zvyklí. Když se podíváte na mapu, zjistíte, že nemáme kromě krátké hranice s Rakouskem přímý kontakt se západními demokraciemi. A pokud by Česká republika šla jiným směrem, nedovedu si představit, že by Slovensko mohlo zůstat osamělým ostrovem. To je moje hlavní motivace,“ zmínila tehdy Vášáryová.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peklo na Babišově stránce: Lidi můžou jít pod most. Ať to Fiala zatáhne

17:30 Peklo na Babišově stránce: Lidi můžou jít pod most. Ať to Fiala zatáhne

Za poslední měsíce některým domácnostem a firmám vzrostly zálohy na energie na několikanásobek toho…