Než půjdete k volbám: Zásadní vyjádření Magdy Vášáryové

08.01.2018 9:42

Slovenská politička a herečka Magda Vášáryová se krátce před prezidentskými volbami opětovně vyjádřila k tomu, koho podpoří. Své více než rok staré rozhodnutí nezměnila.

Než půjdete k volbám: Zásadní vyjádření Magdy Vášáryové
Foto: archiv
Popisek: Mgr. Magdaléna Vášáryová, diplomatka, poslankyně NR SR, pedagog VŠ CEVRO Institut

„Svět se vymkl z pantů, píší ve svých komentářích renomovaní filozofové, soudci, političtí komentátoři. V naší střední Evropě bude rozhodující – po 50 letech těžce prožitých ve dvou totalitních režimech – jak budeme reagovat a k jaké formě režimu se ‚přitulíme‘. Postmoderní autoritarismus, ke kterému směřují naši sousedé a partneři ve V4, není ten směr, kterým jsme se vydali po roce 1989,“ poznamenala Vášáryová.

Anketa

Půjdete k 1. kolu prezidentských voleb?

97%
3%
hlasovalo: 13933 lidí

„Naše situace na Slovensku je důkazem, jak důležitou roli sehrává přímo volený prezident, nezávislý na různých typech oligarchů z domova i ze zahraničí, jasně profilovaný demokrat, muž ještě plný síly a energie. Proto jsem se rozhodla již před více než rokem, že podpořím pana Michala Horáčka. Je pro mne mezi všemi kandidáty jediným vskutku nezávislým kandidátem a energickým demokratem. Evropanem,“ uzavřela diplomatka s tím, že Česko takového člověka velmi potřebuje.

Svou podporu Horáčkovi vyjádřila Vášáryová již před více než rokem. „Já a moji přátelé na Slovensku jsme přestali rozumět, kam Česká republika směřuje. Velmi nás to děsí, nerozumíme tomu už od odmítnutí radaru, odmítnutí eura, různých nacionalistických tendencí, na které jsme od vás nebyli zvyklí. Když se podíváte na mapu, zjistíte, že nemáme kromě krátké hranice s Rakouskem přímý kontakt se západními demokraciemi. A pokud by Česká republika šla jiným směrem, nedovedu si představit, že by Slovensko mohlo zůstat osamělým ostrovem. To je moje hlavní motivace,“ zmínila tehdy Vášáryová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo zaplatí odškodné?! Markéta Šichtařová udeřila na aktivisty z hnutí MeToo, jejichž hlavní symbol se hroutí

17:26 Kdo zaplatí odškodné?! Markéta Šichtařová udeřila na aktivisty z hnutí MeToo, jejichž hlavní symbol se hroutí

Ekonomka Markéta Šichtařová přivítala fakt, že obvinění Kevina Spaceyho ze sexuálního obtěžování byl…