Nic nebudu zametat pod koberec, říká Vondra

11.12.2010 6:06

Ministr obrany za ODS Alexandr Vondra v pátečním Interview na ČT24 uvedl, že jeho resort nyní zpracoval dva forenzní audity a jednu hloubkovou kontrolu, jedním z auditů se již zabývá policie.

Nic nebudu zametat pod koberec, říká Vondra

„Tam předpokládáme, že to předáme policii příští týden," sdělil Vondra k proběhlé hloubkové kontrole.

Nicméně Vondra odmítl výsledek auditů jakkoli přiblížit, stejně jako neuvedl, kterých zakázek se kontroly týkaly. „Já vám ale nebudu říkat ty závěry," bránil se s tím, že by nerad jakkoli ovlivňoval další průběh vyšetřování. „Nepochybně přijde den, kdy budou zveřejněny," dodal neurčitě.

Staněk ustoupil mladším

Vondra upřesnil, že nedávné odvolání šéfa sekce vyzbrojování Jiřího Staňka s proběhlými kontrolami nijak nesouvisí. Tento zaměstnanec odešel v rámci personální obměny úřadu, kdy by místa ve vedení úřadu měly zaujmout „nové tváře".

Debata se rovněž stočila na bývalého šéfa Vojenského zpravodajství Miroslava Krejčíka, který požádal o zbavení mlčenlivosti. Chce poslancům v branném výboru sdělit své závažné poznatky o korupci na ministerstvu obrany.

Nic nezametám

„Já rozhodně tady nebudu chtít cokoli zametat pod koberec," odpověděl Vondra na otázku, zda žádosti o zbavení mlčenlivosti vyhoví. Nicméně zda to bude možné, o tom nyní rozhodnou právníci. „On ten dopis formuloval velmi široce," dodal Vondra na adresu Krejčíka s tím, že právě formulace žádosti celý proces zbrzdí.

Čtěte také:

Vondra odvolal ředitele sekce vyzbrojování

Vondra: Obrana země je věcí nás všech, nejen vojáků

Foto: europarl.europa.eu 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: jac

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konec Lipavského: Po průšvihu v ČT přišlo nečekané. A zlé

9:21 Konec Lipavského: Po průšvihu v ČT přišlo nečekané. A zlé

Úplný idiot. I takové názory zaznívaly poté, co Jan Lipavský po schůzce s prezidentem Zemanem prezen…