ODS vytahuje antikomunismus, to je má zachránit, řekl o ÚSTR Dienstbier

15. 4. 2013 23:00

Předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda má ohledně situace v Ústavu pro studium totalitních režimů velké obavy. Je totiž přesvědčený, že je za napětím v ústavu snaha levice ho naprosto destabilizovat. Jedním z činitelů je podle Bendy i senátor Jiří Dienstbier (ČSSD). Sám Dienstbier nařčení odmítá, k bývalému režimu prý nemá sentiment, řekl v ČT. Má totiž vlastní tezi.

ODS vytahuje antikomunismus, to je má zachránit, řekl o ÚSTR Dienstbier
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dienstbier

Benda má za to, že tady nejde o nějaké odpolitizování, ani politický puč, ale o pouhé ovládnutí ústavu. Začátek problému je podle něj navíc už v prezidentské volbě, kde si senátor Dienstbier šel pro hlasy za komunisty. „Tam je začátek problémů,“ řekl Benda v ČT s tím, že do ústavu dochází lidé, které měl senátor ve volebním týmu. Ti se pak snaží činnost ústavu zablokovat a zničit.

Podle Dienstbiera jsou slova premiéra a Bendy nepřijatelná. „Jsou to naprosté nesmysly co šíří Marek Benda a Petr Nečas,“ odpověděl senátor s tím, že nemá žádný sentiment k režimu, který tady byl do roku 1989. Vždyť mu zavřel otce.

Dienstbier za slovy ODS vidí pouze poslední kroky, jak se ubránit klesajícím preferencím. Proto vytahuje na poslední chvíli antikomunismus.

Napojení na politické strany potvrdil i bývalý člen vědecké rady ÚSTR Stanislav Balík, který v Událostech, komentářích řekl, že pro Lubomíra Zaorálka pracoval místopředseda rady Lukáš Jelínek a pro Dienstbiera zase radní Michal Uhl. Sám Jelínek v ČT přikývl na to, že zde pracovaly politické představy.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

7:35 „Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

Prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor MF Dnes. Znovu v něm zaútočil na Senát, rýpl si do vrchního s…