Okamura ohromil: My jsme proevropští, zcela zásadně

19. 11. 2019 17:10

Hlasitý euroskeptik Tomio Okamura překvapil, když na svém profilu na Parlamentních listech v jedné z odpovědí prohlásil o svém hnutí: „My nejsme proti, ale jsme zcela zásadně proevropští.“ Zdůvodnil to slovy, že prosazují hodnoty tisíciletého vývoje Evropy, stojící na židovsko-křesťansko-antických tradicích, kterou ale bourá „bruselská mašinerie ve jméno nějakého světového multikulturalismu.“

Okamura ohromil: My jsme proevropští, zcela zásadně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura reagoval na dotaz, zda nechce pozměnit svůj antievropský názor, což by mu mohlo přinést politické body a širší podporu.

„Evropa stála za vznikem dvou světových válek, jejichž příčinou byl nacionalismus, náboženství a závist. Evropská unie je projektem eliminujícím příčiny válečných konfliktů v Evropě. Nestálo by vám za to změnit váš antievropský názor pro blaho lidí tohoto kontinentu,“ zněl dotaz s dodatkem, že vnitropolitické cíle by pak rázem dostaly punc věrohodnosti a širší podpory.

Okamurova odpověď byla překvapivá. „Dobrý den, je to trochu jinak, než uvádíte. My nejsme proti, ale jsme zcela zásadně proevropští,“ napsal šéf SPD a začal vysvětlovat. „Prosazujeme Evropu evropskou, tedy takovou, jakou byla po tisíc let. Evropu evropských národů, Evropu vs. evropskými, tj. židovsko-křesťansko-antickými tradicemi a hodnotami, Evropu s evropskou demokracií a svobodou,“ sází na svoji oblíbenou historii Okamura.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Poté již spustil svoji tradiční kritiku Evropské unie. „Proto jsme proti bruselské mašinerii, která tuhle Evropu ničí a bourá ve jménu nějakého světového multikulturalismu, která do Evropy importuje jak cizí nepřátelské ideologie, ale také miliony neevropanů, kteří Evropu mění na obrovské a nebezpečné ghetto,“ vrátil se ke svým tradičním názorům Okamura.

„Milujeme Evropu, jsme Evropané a nikdy nedopustíme její likvidaci těmi, kdo se označují jako proevropští, zatímco ve skutečnosti ji ničí,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jma

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…