Ondřej Neff bez servítků: Běžte k čertu! I ten blb ze Švejka by to věděl!

07.12.2019 13:45

Spisovatel Ondřej Neff napsal pár řádek k tomu, co kolem sebe vidí. Zkritizoval evropské dotace a konstatoval, že většina z nich by měla jít k čertu. Ponechal by v chodu jen ty, které prospívají celé EU. Obul se i do předsedy vlády Andreje Babiše (ANO). I ten blb ze Švejka Pepek Vyskoč by prý věděl, že ten, kdo dotace dává, má právo kontrolovat, kde končí, a nenaznačoval by, že do toho EU nic není.

Ondřej Neff bez servítků: Běžte k čertu! I ten blb ze Švejka by to věděl!
Foto: wikipedia.org
Popisek: Ondřej Neff

Premiér Andrej Babiš (ANO) je znovu trestně stíhaným premiérem.  Neff však na serveru Neviditelný pes zdůraznil, že trestně stíhaný ani náhodou neznamená totéž, co vinný premiér. Všichni by to měli mít na paměti a ctít presumpci neviny.

Jednu zprávu měl však i pro samotného Babiše. Podotkl, že i obecní blb Pepek Vyskoč z příběhů dobrého vojáka Josefa Švejka by věděl, že ten, kdo přiděluje různé dotace, má právo požadovat, aby bylo jejich využití kontrolováno a vedle toho žádat, aby na vrcholu kontrolní pyramidy nestál člověk, který dotace sám čerpá.

„Je naprosto pochopitelné i Pepkovi Vyskočovi, že se Bruselu, tedy donátorovi, nelíbí, když je příjemcem ten, kdo je v čele exekutivní moci. Dále je pochopitelné, že ho nezajímá nějaký lex Babiš. I ten Pepek Vyskoč se bude smát převodu majetku na manželku,“ pravil Neff.

Česku hrozí, že bude do Bruselu vracet stovky milionů korun. Agrofert může přijít o dotace úplně, pokud bude konečný příjemce výhod z dotací pro Agrofert plynoucích předsedou vlády této země.

Neff konstatoval, že kdyby k tomu směl něco říct, pak by celou řadu dotací poslal k čertu.

„Zdráhám se do těchto glos vkládat osobní názor typu jak by to mělo být, ale tentokrát vybočím a řeknu ho – dotace Unie na cokoli, co není ve prospěch celé Unie, což jsou především infrastrukturní, vědecké a vzdělávací projekty, jsou zavrženíhodné a měly by jít k čertu. Diskutabilní je otázka ochrany přírody, protože ta otázka souvisí s definicí, co to ochrana krajiny a přírody je,“ uvedl Neff.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vše bylo úplně jinak? Maláčová chtěla pomoci matce tří dětí, která měla kvůli „melouchu“ přijít o dávky. Jenže pak přišlo zjištění...

7:15 Vše bylo úplně jinak? Maláčová chtěla pomoci matce tří dětí, která měla kvůli „melouchu“ přijít o dávky. Jenže pak přišlo zjištění...

Server Novinky.cz přinesl před několika dny zprávu o matce tří dětí, jedenatřicetileté Simoně, která…