Orbán na mítinku: EU se do roku 2030 může rozpadnout

19.09.2022 22:32

Maďarská politická sezóna je v plném proudu, k jejímu zahájení došlo setkáním v obci Kötcse. Ve svém projevu se maďarský premiér Orbán zmínil o Ukrajině, spolupráci zemí Visegrádské skupiny či budoucnosti Maďarska v Evropské unii.

Orbán na mítinku: EU se do roku 2030 může rozpadnout
Foto: Repro Twitter
Popisek: Maďarský premiér Viktor Orbán

Premiér a předseda strany Viktor Orbán ve svém projevu uvedl podle Rádia Svobodná Evropa, že válka na Ukrajině by podle něj mohla trvat až do roku 2030 a Ukrajina by mohla ztratit až polovinu svého území. Až Západ udělal z „lokální“ válku „globální“. „A my v Evropě se teď střílíme do nohy sankcemi,“ dodal Orbán podle serveru iDNES.cz. 

Orbán v souvislosti s energetickou krizí také uvedl, že krize způsobená sankcemi by mohla tuto zimu zastavit až čtyřicet procent evropského průmyslu. Sám chce usilovat o to, aby na podzim nedošlo k prodloužení sankčního balíčku o dalších šest měsíců. Ani tentokrát nevynechal svůj skepticismus vůči EU. Podle něj by se mohla do roku 2030 rozpadnout a v pozici silného mocenského centra by EU mohla nahradit právě visegrádská čtyřka.

„Spolupráce je kvůli válce v krizi. Tu je ale možné překonat, jelikož vlády v Bratislavě a v Praze jsou rozpolcené. V obou zemích by tak snadno mohly vzniknout nové vlády, s nimiž by Fidesz mohl uzavřít spojenectví,“ pronesl Orbán na setkání v Kötcse s tím, že je potřeba se zamyslet nad členstvím v EU a co z něho pro členské státy vyplývá.

V pasáži o domácí politice pak dodal, že jeho hlavním cílem do budoucna jsou nová opatření na podporu rodiny, zaměstnanosti, modernizace hospodářství a národní sjednocení. Závěrem podotkl, že si ve Fideszu vědomě vychovává novou generaci, která je vzdělaná a schopná vládnout. Tato mladá generace by měla být schopna vést zemi od roku 2030 až do roku 2060.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: sla

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Martin Kuba byl položen dotaz

Je to pokrok ?

Na TV Prima jste uvedl , že se máme lépe jak v mnohých rozvojových zemích. Pěkně vám tedy děkuji , že po třiceti letech budování "nového řádu" jsme dospěli až sem.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo řekl Fialovi, že na to má právo? Nebo Rakušan... Dan Vávra ve Sněmovně nikoho nešetřil

19:45 Kdo řekl Fialovi, že na to má právo? Nebo Rakušan... Dan Vávra ve Sněmovně nikoho nešetřil

O tom, co smíme vědět, asi rozhodne 44letý bývalý učitel němčiny a dějepisu na gymnáziu, toho času č…