Orbán na mítinku: EU se do roku 2030 může rozpadnout

19.09.2022 22:32

Maďarská politická sezóna je v plném proudu, k jejímu zahájení došlo setkáním v obci Kötcse. Ve svém projevu se maďarský premiér Orbán zmínil o Ukrajině, spolupráci zemí Visegrádské skupiny či budoucnosti Maďarska v Evropské unii.

Orbán na mítinku: EU se do roku 2030 může rozpadnout
Foto: Repro Twitter
Popisek: Maďarský premiér Viktor Orbán

Premiér a předseda strany Viktor Orbán ve svém projevu uvedl podle Rádia Svobodná Evropa, že válka na Ukrajině by podle něj mohla trvat až do roku 2030 a Ukrajina by mohla ztratit až polovinu svého území. Až Západ udělal z „lokální“ válku „globální“. „A my v Evropě se teď střílíme do nohy sankcemi,“ dodal Orbán podle serveru iDNES.cz. 

Orbán v souvislosti s energetickou krizí také uvedl, že krize způsobená sankcemi by mohla tuto zimu zastavit až čtyřicet procent evropského průmyslu. Sám chce usilovat o to, aby na podzim nedošlo k prodloužení sankčního balíčku o dalších šest měsíců. Ani tentokrát nevynechal svůj skepticismus vůči EU. Podle něj by se mohla do roku 2030 rozpadnout a v pozici silného mocenského centra by EU mohla nahradit právě visegrádská čtyřka.

„Spolupráce je kvůli válce v krizi. Tu je ale možné překonat, jelikož vlády v Bratislavě a v Praze jsou rozpolcené. V obou zemích by tak snadno mohly vzniknout nové vlády, s nimiž by Fidesz mohl uzavřít spojenectví,“ pronesl Orbán na setkání v Kötcse s tím, že je potřeba se zamyslet nad členstvím v EU a co z něho pro členské státy vyplývá.

V pasáži o domácí politice pak dodal, že jeho hlavním cílem do budoucna jsou nová opatření na podporu rodiny, zaměstnanosti, modernizace hospodářství a národní sjednocení. Závěrem podotkl, že si ve Fideszu vědomě vychovává novou generaci, která je vzdělaná a schopná vládnout. Tato mladá generace by měla být schopna vést zemi od roku 2030 až do roku 2060.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: sla

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Josef Středula byl položen dotaz

Levice

Proč se podle vás v poslední době nedaří levici? Třeba ČSSD je úplně ze hry a vám jako levicovému kandidátovi na prezidenta také průzkumy nedávají moc velkou šanci. A považujete ANO za levicovou stranu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Majerová: I špatný mír je lepší než jakákoli válka

14:25 Majerová: I špatný mír je lepší než jakákoli válka

Předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová v těchto dnech vzbudila velkou mediální pozornost, když upozor…