Pane Drahoši, vy jste to popletl. Exministr David se děsí, jak by vypadala demokracie s tímto člověkem na Hradě

13.07.2018 22:01

Exministr zdravotnictví Ivan David ve svém komentáři pro server VašeVěc.cz uvedl, že neúspěšný prezidentský kandidát Jiří Drahoš je popleta. A to kvůli komentáři, který napsal k jednání o vyslovení důvěry vládě.

Pane Drahoši, vy jste to popletl. Exministr David se děsí, jak by vypadala demokracie s tímto člověkem na Hradě
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Ivan David

„Smutný den pro českou demokracii. Padesát let po srpnové invazi a téměř třicet po sametové revoluci máme komunisty zpět u moci. Mají poslanci ANO a ČSSD vůbec nějaké výčitky svědomí, že jim to umožnili?“ cituje David Drahoše.

A následně jej napomíná. „Ale pane Drahoši, u moci je pan Ing. Babiš, nikoli komunisté. ANO a ČSSD nepomohly k moci komunistům, ale naopak. Ostatně, jací to jsou komunisté, když podporují vládu miliardáře?“ zeptal se David a následně uvedl, že poslanci komunistické strany byli řádně zvoleni v demokratických volbách. 

Původní text ZDE

„Jestli ono to není tak, že někteří voliči prostě chtěli KSČM v Poslanecké sněmovně, zatímco ne dost voličů chtělo prof. Drahoše na Hradě. To je demokracie. Měli snad poslanci ANO a ČSSD volat na poslance KSČM: ‚Nepodporujte nás! My nechceme, aby naše vláda dostala důvěru! Chceme nové volby‘?“ píše David. 

„Asi bude nutno umlčet ostatní politické strany, zavést cenzuru atd. jako na Ukrajině nebo v Turecku. Komunisté by byli ve vězení a nikoho by podporovat nemohli. To by byl pro pana Drahoše radostný den české demokracie! Kdyby se stal prezidentem, jistě by takovou šťastnou demokracii podpořil. A neměl by žádné výčitky svědomí,“ uzavřel David.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zrušte poplatky pro ČT, udeřil prezident Zeman. A vyslal varování EU

4:42 Zrušte poplatky pro ČT, udeřil prezident Zeman. A vyslal varování EU

Z PROFILU Prezident Miloš Zeman opět zodpověděl dotazy, které mu přímo položili čtenáři Parlamentníc…