Paní Witowská! Nemáte pravdu! Hejtman Vondrák šel do otáček. A začalo to lítat

27.10.2021 20:30 | Zprávy
autor: nab

Počty pozitivně testovaných na covid stále rychle rostou a i lidí v nemocnicích přibývá. V příštích dvou týdnech statistici předpokládají zhoršování situace, to už nyní potvrzuje hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO). „Čísla jsou dramatická, situace se zhoršuje,“ uvedl v pořadu Interview ČT24. Lidi k očkování podle něj přinutí nyní jen obavy. Že je „covid za námi“, byla prý jen Babišova „předvolební rétorika“. „Nikdo, kdo tomu rozumí, tohle nemůže říct,“ dodal Vondrák.

Paní Witowská! Nemáte pravdu! Hejtman Vondrák šel do otáček. A začalo to lítat
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO) na ČT 24

„Čísla jsou dramatická, rostou exponenciálně. Máme téměř 1 000 nových případů za včerejší den,“ popsal Vondrák, jak to momentálně vypadá v Moravskoslezském kraji, kde je epidemická situace nejhorší a vévodí negativním statistikám. „Zatím se to ale neprojevuje na jednotkách intenzivní péče, ale i tam narůstá počet těch, kteří potřebují umělou plicní ventilaci. To znamená, že ta situace se zhoršuje,“ doplnil.

Kvůli dezinformační kampani se prý kraj potýká s problémy odmítání očkování. „Máme asi 17 obcí, kde je situace velmi zlá. Dokonce jsem napsal dopis starostům těchto obcí a požádal je o součinnost s našimi očkovacími mobilními týmy, aby jim vyšli vstříc a proočkovali lidi, kteří očkovaní nejsou.

Protože jsou dokonce obce, kde je proočkovanost pouze 15 procent a nikdo pořádně nerozumí tomu, proč. Možná je to vlivem různých dezinformačních kampaní v médiích a na sociálních sítích. Situace byla skutečně dramatická, zažívali jsme okamžiky, kdy mobilní tým během devíti hodin objel čtyři obce a proočkoval jen dvacet lidí, to je samozřejmě děsivě málo.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Chcíplá stávka. Vyrazí do boje za ČT kádry od Jourové?

17:50 Chcíplá stávka. Vyrazí do boje za ČT kádry od Jourové?

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Umrněné“. Letošní protesty za Českou televizi jsou podle Zdeňka Zbořila, pam…