Paní redaktorko, je mi to trapné opakovat... Tvarůžková ve studiu ČT dorážela na Křečka, aby promluvil o Romech

20.02.2020 21:20 | Zprávy
autor: rak

Hostem pořadu Interview ČT24 byl nový veřejný ochránce práv Stanislav Křeček. Vyjádřil se k polarizaci společnosti a k protichůdným reakcím na své zvolení do úřadu či jak vnímá směřování své instituce. Došlo i na téma jeho minulých výroků. A pak se po naléhání moderátorky Zuzany Tvarůžkové stočila debata i na romské obyvatelstvo. Romové jsou podle Křečka „neaktivní menšina“ a podle jeho slov neplatí názor, že „všichni jsou xenofobové a Češi jsou rasisté“.

Paní redaktorko, je mi to trapné opakovat... Tvarůžková ve studiu ČT dorážela na Křečka, aby promluvil o Romech
Foto: Repro ČT
Popisek: Ombudsman Stanislav Křeček

„Vytváří se kolem toho úřadu zcela nepřirozený stav, vůbec nechápu, proč tato hysterie vzniká, respektive já to chápu, vůbec nejde o mé jméno nebo ten úřad, je to hlubší problém této společnosti,“ vyjádřil se Křeček úvodem k tomu, že se reakce na jeho jmenování značně liší. Podle nového ombudsmana tak je současná společnost značně rozdělená, což se pak odráží i ve volbě kandidátů na ombudsmanskou funkci či na funkci v Radě ČT. Upozornil též, že protesty proti veřejnému ochránci práv jsou zcela nesmyslné, jelikož nemá žádné pravomoci.  

Křeček zmínil, že se neočekávalo, že při první volbě nového veřejného ochránce práv bude kdokoli zvolen, prý mu po volbě někteří přiznali, že pro něho hlasovali, aby se již nemuselo hlasování opakovat, jelikož budilo až moc velké společenské vášně. „Společnost není zdravá, nejde o ten úřad, o mě,“ zopakoval. Není šťasten, že rozděluje společnost, tu by ovšem podle něho dnes rozdělovalo cokoli.

Došlo na slova, že není pravda, že by nehodlal hájit práva menšin. „Já tady nedělám třicet let nic jiného,“ zmínil. „Vytýkat mi, že bych některé lidi diskriminoval, že bych se o některá práva nezajímal, je mimo realitu,“ odmítl výtky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…