Podnikatel podezřelý z korupce kolem Babáka pozastavil členství v ODS

10. 8. 2011 15:30

Bývalý zastupitel a liberecký podnikatel Jiří Zeronik pozastavil své členství v ODS. Je totiž obviněný v kauze údajného pokusu o uplacení asistenta poslance VV Michala Babáka.

Podnikatel podezřelý z korupce kolem Babáka pozastavil členství v ODS
Jiří Zeronik je podezřelý spolu s dalšími dvěma muži, že se pokusil ovlivnit a uplatit asistenta poslance Věcí veřejných Michala Babáka. Přes Šimona Stejkozu prý chtěli zajistit u jeho nadřízeného, aby zajistil dotace na soukromou vysokou školu.

Podnikatel a bývalý zastupitel Zeronik proto pozastavil své členství v ODS, dokud se kauza nevyjasní. "Podle Jiřího Zeronika je důvodem jeho rozhodnutí snaha nepoškozovat Občanskou demokratickou stranu mediálními útoky, které jsou v současné době proti jeho osobě vedeny," stojí v prohlášení liberecké ODS.

Související: Babák k podplácení asistenta. Policie o případu věděla už dřív

Kromě Zeronika jsou obviněni i Josef Šlechta a Milan Hnilica. Stejkozu se měli pokusit uplatit v květnu částkou 15 milionů korun. Za ně jim měl Stejkoza zajistit dotace přes Babáka na výstavbu soukromé technické vysoké školy, které by čítaly 250 milionů korun a pocházely by z ministerstva školství, které vede Josef Dobeš, taktéž z VV.

Stejkoza oznámil údajnou korupční nabídku svému šéfovi Babákovi i policii, jež prý věděla o tomto případu už dřív. Všichni obžalovaní ale nahlášený pokus o korupci odmítají.

Čtěte více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úplně jinak, než říká Jaromír Bosák, já to viděl. Novinářský kolega z Ruska předložil svědectví o mistrovství světa

18:43 Úplně jinak, než říká Jaromír Bosák, já to viděl. Novinářský kolega z Ruska předložil svědectví o mistrovství světa

Fotbalový šampionát se v Rusku neměl z mnoha důvodů konat. Touto větou vyšperkoval na závěr slavnost…