Pokus „oddělat“ Blaška a Vondru, někomu hodně vadí. Vše bleskově vyřešil soud

18.06.2019 14:13

Volby do europarlamentu už jsou za námi. Ale asi ne pro každého. Kdosi podal návrh, aby byly znovu sečteny preferenční hlasy, které do čela kandidátek vynesly europoslance Alexandra Vondru a Hynka Blaška. Nicméně, Nejvyšší správní soud návrh shodil ze stolu. "Stěžovatelův návrh by musel obsahovat konkrétní tvrzení a důkazy, způsobilé vnést pochybnost do výsledků volby uvedených kandidátů," říká soud. "Další důkaz toho, jak někteří neunesou, že někdo vyhrál a někdo ne," říká Blaško.

Pokus „oddělat“ Blaška a Vondru, někomu hodně vadí. Vše bleskově vyřešil soud
Foto: Repro Facebook
Popisek: Europoslanec a poslanec SPD Hynek Blaško a Jiří Kobza
reklama

Generál Blaško byl jedním ze skokanů voleb do europarlamentu. Do funkce se dostal z osmého místa kandidátky. Z ještě nižší pozice „vyskákal“ do funkce Alexandr Vondra z ODS. A právě to někomu zřejmě vadilo. Blaško dnes zveřejnil usnesení Nejvyššího správního soudu, který zamítl návrh na neplatnost volby kandidátů. „Navrhovatel má za to, že účastníci řízení postoupili z dolních pozic kandidátní listiny z důvodu nesprávného sečtení preferenčních hlasů,“ píše se v odůvodnění. Prý existovalo důvodné podezření z manipulace preferencí na statistickém úřadu, takže navrhovatel žádal o přepočet preferenčních hlasů a navrhoval prohlásit jejich volbu za neplatnou.

Anketa

Vadilo by vám, kdyby byl do Rady ČTK zvolen Michal Semín?

6%
86%
hlasovalo: 9954 lidí

Návrh byl, jak bylo zmíněno, zamítnut. „Stěžovatelův návrh by musel obsahovat konkrétní tvrzení a důkazy, způsobilé vnést pochybnost do výsledků volby uvedených kandidátů. Nyní prezentované důvody zůstávají ve zcela obecné rovině, jsou spekulativní a neuchopitelné. Takové důvody nemohou být dostatečné pro konstatování nezákonnosti v intencích citovaného ustanovení,“ píše se dále v odůvodnění.

„Vážení přátelé dnes jsem obdržel Usnesení Nejvyššího správního soudu. Další důkaz toho, jak někteří neunesou, že někdo vyhrál a někdo ne. Přiznám se bez mučení, byl to docela šok, ale pak jsem měl radost, že to nedopadlo jak si dotyčný přál,“ informoval o rozhodnutí Nejvyššího správního soudu europoslanec Blaško.

Hynek Blaško už hlásil, že se ve spojitosti s EU pustil do práce. Poslanec SPD Jiří Kobza zveřejnil fotografii z jednání o EU mezi ním a generálem Blaškem.

A Blaško rozvedl, o čem spolu jednali: „Pan poslanec mě upozornil na praxi, která je v EU zavedena a podobá se (určitě si to vybavíte) stylu práce našeho Parlamentu: to je skrývat v projednávaných materiálech různé vsuvky, přílepky, které v konečném důsledku mají obrovský dopad na fungování členských zemí. Teď se takto pokouší převést pod Brusel daně, sociální systém a další oblasti důležité pro fungování samostatných států, čímž by pokračovali v myšlence evropského superstátu pod vedením Německa a Francie. Naše frakce se bude snažit získat spojence a společnými silami podobným praktikám a zákeřnostem zabránit.“

Fotogalerie: - Konference SPD

5. celostátní konference hnutí Svoboda a přímá dem...
5. celostátní konference hnutí Svoboda a přímá dem...
5. celostátní konference hnutí Svoboda a přímá dem...
5. celostátní konference hnutí Svoboda a přímá dem...
Tomio Okamura
Tomio Okamura

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To jste viděli? Hřib maluje na tramvaje, ale něco Praze uniklo. Pobaví

11:16 To jste viděli? Hřib maluje na tramvaje, ale něco Praze uniklo. Pobaví

Včera se pražský primátor Hřib pochlubil novým designem pro Pražskou integrovanou dopravu a vysvětli…