Poslanec Kolář vyzývá Ševčíka: Směšné, ať se začne chovat jako chlap

19.03.2023 17:28

K možnému vyhazovu děkana Miroslava Ševčíka se vyjádřili poslanci Ondřej Kolář (TOP 09) a Jan Hrnčíř (SPD). Neshodli se. Podle Koláře Ševčík dlouhodobě poškozuje jméno své fakulty. Jeho výmluvy ohledně své přítomnosti u muzea označuje za trapné. Hrnčíř nepopírá Ševčíkovu aroganci, avšak jako důvod k vyhazovu to nevnímá. Nedopustil se dle něj protiprávního jednání.

Poslanec Kolář vyzývá Ševčíka: Směšné, ať se začne chovat jako chlap
Foto: Screen Prima CNN News
Popisek: Ekonom Miroslav Ševčík ve vysílání Prima CNN News

V nedělním vysílání pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News se se svými názory na ekonoma a děkana Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické střetli poslanci Ondřej Kolář (TOP 09) a Jan Hrnčíř (SPD). Děkan NF VŠE se údajně účastnil incidentu, při němž demonstranti chtěli strhnout ukrajinskou vlajku z Národního muzea. Ševčík svou přítomnost vysvětluje tím, že šel ze schůzky a následně byl zraněným mužem požádán o pomoc. Že by se o strhnutí vlajky také snažil, popírá.

„Pan Ševčík by se měl začít chovat jako chlap,“ konstatoval český politik a právník Ondřej Kolář s tím, že jeho vymlouvání je trapné. Jeho verzi, že se na schodech Národního muzea octl náhodou a na demonstraci byl omylem, nevěří. „Byl ale i na minulých demonstracích, všichni vidí a slyší jeho projevy. Ve chvíli, kdy mu dojdou racionální argumenty, začne všechny zesměšňovat,“ prohlašuje poslanec a dodává, že Ševčík svým vystupováním poškozuje jméno Národohospodářské fakulty.

Ekonom, vysokoškolský pedagog a poslanec za SPD Jan Hrnčíř je jiného názoru. Ševčík se podle něj nedopustil žádného protiprávního jednání a jen kvůli samotné účasti na protivládní demonstraci by vyhozen být neměl. Osobní zkušenost se Ševčíkem Hrnčíř nemá, poznamenává však, že i na něj působí dosti arogantně. Aroganci nicméně nepovažuje za dostačující důvod k jeho vyhození z fakulty. „Ano, má nepohodlné názory, ale to nemá být důvod k profesní likvidaci. To je absurdní,“ zdůrazňuje a dodává: „Pokud bychom tady řešili, kdo jaké politické názory kam zatahuje, mohli bychom vyhodit 80 procent provládních učitelů,“ poznamenává Hrnčíř.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

školní docházka

K čemu by pomohlo, kdyby byla povinná školní docházka do 18? Tak by šli dotyční na sociálku o 3 roky později a mezitím by jen zabírali místa těm, co chtějí studovat. Teď se víc než kd jindy totiž ukazuje, že kapacity škol jsou nedostačující.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený příspěvek

Kolář poškozuje jméno Prahy i vlády. i , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseAlena F. , 19.03.2023 18:03:56
Vyhoďte ho konečně.

| 16 | 0

Další články z rubriky

Zkuste říct, komu slouží Fiala. A uvidíte tu smršť. Vyoral nakousl horké téma

16:22 Zkuste říct, komu slouží Fiala. A uvidíte tu smršť. Vyoral nakousl horké téma

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Nákup zbraní podle komentátora neslouží k tomu, aby se Česko mohlo …